عضویت در کانال تلگرام موزیک هروز

هروز ، مرواریدهای پنهان اروپا ساونلینا (فنلاند)

صفحه اصلی دانلود آهنگ جدید دانلود آلبوم موزیک ویدیو سینما و چهره ها گردشگری مد و فشن

مرواریدهای پنهان اروپا ساونلینا (فنلاند)

دسته بندی: فتو خبر
تعداد نمایش: 2990
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۵

مرواریدهای پنهان اروپا

بخش اول : ساونلینا (فنلاند)

سری مطالب مرواریدهای پنهان اروپا به معرفی تعدادی از زیباترین شهرهای کوچک در نقاط مختلف قاره اروپا اختصاص دارد که با وجود برخورداری از جذابیت های متنوع طبیعی، تاریخی، تفریحی و گردشگری از کانون توجه گردشگران دور مانده اند و سفر به این شهرها با توجه به فضای آرام و دلپذیر و همچنین دورماندن از هیاهو و ازدحام گردشگران پرتعداد تجربه ای شیرین و بیادماندنی محسوب شود. در اولین قسمت از این سری مطالب به معرفی شهر ساونلینا می پردازیم.

 

 

معرفی شهر و تاریخچه مختصر ساونلینا

 

ساونلینا شهری کوچک با جمعیتی معادل ۳۵.۵۰۰ نفر می باشد که در جنوب شرقی کشور فنلاند و در قلب منطقه زیبای دریاچه سایما (Saimaa) واقع شده است. این منطقه به واقع مجموعه ای جزایر کوچک می باشد که در میان دریاچه بزرگ ساینا قرار گرفته اند. ساونلینا در زبان فنلاندی به معنای قلعه ساونیا (Castle of Savonia) می باشد. این شهر در سال ۱۶۳۹ و در مناطق اطراف قلعه تاریخی Olavinlina ساخته شده و بعدها به شکل کنونی توسعه یافته است. این قلعه در سال ۱۴۷۵ با هدف ایجاد یک دژ دفاعی در مقابل حملات مداوم سربازان امپراطوری روسیه ساخته شد و در نهایت در سال ۱۷۴۳ توسط روسها فتح شده و تا سال ۱۸۱۲ در اختیار آنها بوده است که در این سال بار دیگر به خاک فنلاند بازگردانده شد. در طی این سالها مناطق مسکونی متعدد در مناطق اطراف قلعه ساخته شده است که شهر ساونلینا را تشکیل می دهند.

مرواریدهای پنهان اروپا ساونلینا (فنلاند) مرواریدهای پنهان اروپا ساونلینا (فنلاند)

راههای دسترسی به ساونلینا

 

شهر ساونلینا در فاصله ۳۳۵ کیلومتری از هلسینکی مرکز فنلاند قرار دارد و دسترسی به این شهر به وسیله اتومبیل، قطار، هواپیما و همچنین قایق از طریق دریای بالتیک و سپس کانال سایما امکان پذیر می باشد. فاصله این شهر با هلسینکی بوسیله قطار در ۴ ساعت طی می گردد. در هر شبانه روز ۳ یا ۴ قطار بین هلسینکی و ساونلینا تردد می کنند که هزینه بلیط این قطارها با توجه به فصول مختلف متغیر و البته دارای قیمتی مناسب می باشد. همچنین شهر دارای یک فرودگاه کوچک نیز می باشد که فاصله زمانی مسافرت بین ساونلینا و هلسینکی را به ۴۰ تا ۶۰ دقیقه کاهش داده است. پرواز بین هلسینکی و ساونلینا دو بار در هفته انجام می شود  و هزینه هر مسیر در حدود ۳۲ یورو می باشد که از مبلغ بلیط قطار بین این دو شهر ارزان تر است. فاصله داخل شهر به فرودگاه توسط یک اتوبوس طی می شود که در روزهای پرواز، یک ساعت پیش از زمان تعیین شده به سمت فرودگاه حرکت می کند.

مرواریدهای پنهان اروپا ساونلینا (فنلاند) مرواریدهای پنهان اروپا ساونلینا (فنلاند) مرواریدهای پنهان اروپا ساونلینا (فنلاند) مرواریدهای پنهان اروپا ساونلینا (فنلاند) مرواریدهای پنهان اروپا ساونلینا (فنلاند) مرواریدهای پنهان اروپا ساونلینا (فنلاند)

رفت و آمد در ساونلینا

 

شهر ساونلینا مجموعه ای از جزایر کوچک می باشد و بخش های زیادی از نقاط مختلف این شهر را می توان با پای پیاده طی نمود. در صورت عدم تمایل به پیاده روی می توانید از خطوط اتوبوس شهری و یا تاکسی استفاده کنید و یا یک ماشین کرایه نمایید. همچنین توجه داشته باشید که با توجه به محدودیت جای پارک در داخل جزیره، قوانین مختلف رانندگی و مقررات پارک خودرو در فصل تابستان و زمستان اعمال می گردد که فایل مربوط به این قوانین جهت دانلود قرار داده شده است.

مرواریدهای پنهان اروپا ساونلینا (فنلاند) مرواریدهای پنهان اروپا ساونلینا (فنلاند)

اقامت و غذا در ساونلینا

 

منطقه ای که شهر ساونلینا در آن واقع شده است، منطقه ای وسیع نمی باشد و در نتیجه گردشگران برای اقامت در این شهر با گزینه هایی متعدد روبه رو نخواهند شد هر چند با توجه به سطح بالای امکانات و خدمات عمومی در کشور فنلاند همین تعداد معدود هتل ها و مراکز خدماتی در سطحی بسیار مطلوب فعالیت می کنند. عمده ترین رستوران های قابل ذکر در ساونلینا شامل رستوران پیکاتایتو، پیزاریا، اوسکودار، زونگ گئو و هس برگر، کایوو، پرلینا، لایکلوهی و هوویلا هستند که با توجه به وسعت کم جزیره، همگی در دسترس و در فاصله ای کم از یکدیگر قرار دارند.

12-%d8%ba%d8%b0%d8%a7 11-%d8%ba%d8%b0%d8%a7

 • رستوران پیکاتایتو (Restaurant Piikatyttö)

 

رستوران پیکاتایتو در مجتمع رفاهی و گردشگری جارویسایدن قرار دارد و در فضایی بسیار خاص و آرامش بخش با پس زمینه ای تاریخی و کلاسیک، غذاهایی لذیذ و کم نظیر به میهمانان خود ارائه می دهد. این رستوران گنجایش ۱۵۰ نفر میهمان را دارد.

13-%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d9%88%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d9%be%db%8c%da%a9%d8%a7%d8%aa%d8%a7%db%8c%d8%aa%d9%88 14-%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d9%88%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d9%be%db%8c%da%a9%d8%a7%d8%aa%d8%a7%db%8c%d8%aa%d9%88 15-%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d9%88%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d9%be%db%8c%da%a9%d8%a7%d8%aa%d8%a7%db%8c%d8%aa%d9%88

 • هتل پارک ملی لینانساری (Linnansaari National Park Hotel)

 

این هتل که با معماری و ساختاری مشابه خانه های جنگلی طراحی و ساخته شده است در داخل پارک طبیعی و ملی لینانساری قرار دارد و اقامتی در قلب طبیعتی بکر و بی نهایت زیبا را برای میهمانان خود فراهم می کند. ضن اقامت در این هتل می توانید در تورهای تفریحی و فعالیت های مختلف مرتبط با طبیعت و حیات وحش شرکت کنید و تجربه ای نزدیک از زندگی در این منطقه کسب نمایید. هزینه هر شب اقامت در این هتل ۳۶۰ یورو می باشد.

مرواریدهای پنهان اروپا ساونلینا (فنلاند) مرواریدهای پنهان اروپا ساونلینا (فنلاند) مرواریدهای پنهان اروپا ساونلینا (فنلاند)

 • مجموعه رفاهی و اقامتی لاگ ویلاس (Log Villas)

 

طراحی این مجتمع نیز مانند برخی دیگر از هتل های ساونلینا منطبق با طبیعت منطقه بوده و ساختمان ها همگی از چوب درخت کاج ساخته شده اند که بسیار به رعایت هارمونی طبیعی محیط اطراف کمک نموده است. این مجتمع درست در مقابل ساحل دریاچه سایما در فاصله ای نزدیک از رستوران محبوب پیکاتایتو قرار گرفته است. هزینه هر شب اقامت در این هتل ۲۰۰ یورو می باشد.

مرواریدهای پنهان اروپا ساونلینا (فنلاند) مرواریدهای پنهان اروپا ساونلینا (فنلاند) مرواریدهای پنهان اروپا ساونلینا (فنلاند) مرواریدهای پنهان اروپا ساونلینا (فنلاند) مرواریدهای پنهان اروپا ساونلینا (فنلاند)

 • مجتمع رفاهی و اقامتی جارویسایدن (Hotel & Spa Resort Järvisydän)

 

این مجتمع در مجاورت دریاچه سایما ساخته شده است و شامل تعداد زیادی سوئیت زیبا با طراحی داخلی بسیار عالی و امکانات بسیار خوب و همچنین چندین ویلا درجه یک در دو رتبه گردشگری و همچنین تجاری می باشد. هزینه هر شب اقامت در این هتل ۴۰۰ یورو می باشد.

مرواریدهای پنهان اروپا ساونلینا (فنلاند) مجتمع رفاهی و اقامتی جارویسایدن (Hotel & Spa Resort Järvisydän) مجتمع رفاهی و اقامتی جارویسایدن (Hotel & Spa Resort Järvisydän) مجتمع رفاهی و اقامتی جارویسایدن (Hotel & Spa Resort Järvisydän) مجتمع رفاهی و اقامتی جارویسایدن (Hotel & Spa Resort Järvisydän) مجتمع رفاهی و اقامتی جارویسایدن (Hotel & Spa Resort Järvisydän) مجتمع رفاهی و اقامتی جارویسایدن (Hotel & Spa Resort Järvisydän)

دیدنی های ساونلینا

 

 • خصوصیات کم نظیر اقلیمی و موقعیت خاص جغرافیایی

 

شهر ساونلینا دارای شرایط طبیعی بسیار منحصربفرد و کم نظیری می باشد. از آنجا که این شهر از مجموعه ای جزیره کوچک تشکیل شده مناظر طبیعی متعدد و بسیار زیبایی در هر گوشه از این منطقه به چشم می خورد همچنین ارتباط بین بخش های مختلف شهر از طریق پل های کوچک و بزرگ برقرار می باشد که امکان طی مسیرهای مختلف بصورت پیاده را به گردشگران و اهالی شهر مهیا می سازد.

دیدنی های ساونلینا دیدنی های ساونلینا دیدنی های ساونلینا دیدنی های ساونلینا

 • قلعه اولاوینلینا (Olavinlina)

 

قلعه اولاوینلینا، جاذبه گردشگری اصلی و بعبارت دیگر سمبل شهر ساونلینا محسوب می شود که در سال ۱۴۷۵ توسط شوالیه دانمارکی اریک اکسلسون ساخته شد تا از مرزهای شرقی قلمرو سوئد و دانمارک در مقابل اقوام متجاوز جلوگیری کند. این قلعه تا سالیانی دراز در مقابل حملات مختلف بخصوص حملات متعدد از جانب امپراطوری روسیه مقاومت نمود تا اینکه در سال ۱۷۴۳ تسلیم شد و به تصرف روسها درآمد. بعد از گذشت سالها ارزش استراتژیک این قلعه برای روسها کاهش یافت و آن را رها کردند. امروزه این قلعه مهم ترین مکان تاریخی متعلق به قرون وسطی در سراسر فنلاند محسوب می شود که بخوبی حفظ و نگهداری شده است.

 قلعه اولاوینلینا (Olavinlina) 34-%d9%82%d9%84%d8%b9%d9%87-%d8%a7%d9%88%d9%84%d8%a7%d9%88%db%8c%d9%86%d9%84%db%8c%d9%86%d8%a7

 • موزه اولاوینلینا و موزه ارتدوکس

 

در داخل قلعه اولاوینلینا، دو موزه ایجاد شده است که یکی از آنها به تاریخ قلعه و وقایع تاریخی مربوط به آن اختصاص دارد و دیگری، موزه ارتدوکس نام دارد که آثار تاریخی مربوط به دوران تصرف قلعه به دست روسها را در خود نگهداری می کند. ساعات بازدید از قلعه هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا شش عصر می باشد که یک تور راهنما به زبان انگلیسی نیز به بازدیدکنندگان ارائه می شود.

35-%d9%85%d9%88%d8%b2%d9%87-%d8%a7%d9%88%d9%84%d8%a7%d9%88%db%8c%d9%86%d9%84%db%8c%d9%86%d8%a7

 • فستیوال موسیقی اپرای ساونلینا

 

یکی دیگر از دلایل شهرت ساونلینا در کنار جاذبه های طبیعی و مناظر زیبا و نفس گیر که در سراسر منطقه در مقابل دیدگان بازدیدکنندگان قرار می گیرد، فستیوال موسیقی اپرای ساونلینا می باشد که در داخل قلعه اولاوینلینا برگزار می گردد. همچنین مسابقات پرطرفدار و هیجان انگیز پرتاب گوشی موبایل بطور سالیانه در این شهر برگزار می شود که گردشگران و همچنین شرکت کنندگان بسیاری را هر ساله و در هنگام برگزاری این مسابقات به ساونلینا می کشاند.

 فستیوال موسیقی اپرای ساونلینا فستیوال موسیقی اپرای ساونلینا

 • مرکز هنری رت رتی (Art Centre Retretti)

 

یکی از بزرگترین مراکز هنری در سراسر اسکاندیناوی که بخشی از آن در واقع در یک غار طبیعی ساخته شده است و نمایشگاه های دائمی با موضوعاتی برگزار می کند که هر ساله در فصل تابستان موضوع آنها تعیین می شود.

art-centre-retretti-2 art-centre-retretti-1

 • تورهای تماشای مناظر دریاچه سایما

 

تورهای گردشگری متنوعی در نقاط مختلف دریاچه سایما برگزار می شود که شرکت در هر یک از آنها می تواند تجربه ای زیبا و بیادماندنی برای گردشگرانی باشد که به این منطقه منحصربفرد سفر می کنند. گردشگران با شرکت در این تورهای گردشگری، سوار بر قایق هایی مجهز که دارای امکانات و فضای مناسب برای نشستن گردشگران و تماشای مناظر اطراف هستند شده و از نقاط مختلف دریاچه بازدید کرده و همچنین نظاره گر حیات وحش منطقه خواهند بود.  هزینه شرکت در این تور برای هر نفر ۸۰ یورو می باشد.

 تورهای تماشای مناظر دریاچه سایما تورهای تماشای مناظر دریاچه سایما

 

 • تور سافاری در جنگل های برفی

 

تورهای سافاری ساونلینا بطور ویژه در فصل زمستان برگزار می شود. این تورها به وسیله اتومبیل های دو دیفرانسیل و قدرتمند در مسیرهای متنوع و البته چالش برانگیز در میان جنگل های پوشیده از برف انجام می شود. هزینه شرکت در این تور برای هر نفر ۱۳۰ یورو می باشد.

 تور سافاری در جنگل های برفی تور سافاری در جنگل های برفی 43-%d8%aa%d9%88%d8%b1-%d8%b2%d9%85%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%db%8c

 • تور زمستانی پارک ملی لینانساری

 

در فصل زمستان، فعالیت های بسیار متنوعی در مناطق مختلف دریاچه سایما جریان دارد. یکی از مکان های محبوب در طول فصل زمستان، پارک ملی لینانساری (Linnansaari National Park) است که گردشگران و افراد محلی در سفری یک روزه به این پارک به فعالیت های مختلف مانند اسکیت، اسکی، کفش های برفی و اسنوبورد و حتی ماهیگیری در آبهای یخ زده می پردازند. هزینه شرکت در این تور برای هر نفر ۵۰ یورو می باشد.

 

 • بزرگترین کلیسای جوبی جهان

 

در فاصله ۲۴ کیلومتری از شهر ساونلینا، کلیسای کریماکی واقع شده است که بزرگترین کلیسای ساخته شده از چوب در جهان محسوب می شود.

 

 بزرگترین کلیسای جوبی جهان بزرگترین کلیسای جوبی جهان

 

مرکز اطلاعات شهرداری ساونلینا :

Tel. +358 44 417 4001

Fax. +358 15 525 0210

Address: Olavinkatu 27, 57130 Savonlinna

E-mail: janne.laine(at)savonlinna.fi

 

 

 

 

32-%d8%b1%d9%81%d8%aa-%d9%88-%d8%a2%d9%85%d8%af-%d9%be%d9%84-%d9%87%d8%a7

گردآوری بطور اختصاصی وب سایت HAROOZ.COM

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،
عضویت در خبرنامه هروز

برای دریافت جدیدترین پستها از طریق ایمیل
نشانی ایمیل خود را بدون www وارد کنید.

با اشتراک در صفحات اجتماعی ما ،در لحظه از بروزترین ها آگاه شوید.

گردشگری با هروز

راهنمای جامع سفر به اوترخت(بخش دوم)

نمایش مطلب

راهنمای جامع سفر به اوترخت (بخش اول)

نمایش مطلب

بهترین جاذبه های گردشگری شهر لاهه (هلند)

نمایش مطلب

بهترین هتل های ارزان قیمت در شهر لاهه (هلند)

نمایش مطلب

بهترین هتل های بصرفه در شهر لاهه (هلند)

نمایش مطلب
هنوز هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جدیدترین تصاویر ستاره های سینما - جدیدترین مدل های مد و فشن