عضویت در کانال تلگرام موزیک هروز

هروز ، مرواریدهای پنهان اروپا سفر به چسکی کروملوف

صفحه اصلی دانلود آهنگ جدید دانلود آلبوم موزیک ویدیو سینما و چهره ها گردشگری مد و فشن

مرواریدهای پنهان اروپا سفر به چسکی کروملوف

دسته بندی: فتو خبر
تعداد نمایش: 5058
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۵

سفر به چسکی کروملوف

مرواریدهای پنهان اروپا – بخش سوم : چسکی کروملوف (جمهوری چک)

 

سری مطالب مرواریدهای پنهان اروپا به معرفی تعدادی از زیباترین شهرهای کوچک در نقاط مختلف قاره اروپا اختصاص دارد که با وجود برخورداری از جذابیت های متنوع طبیعی، تاریخی، تفریحی و گردشگری از کانون توجه گردشگران دور مانده اند و سفر به این شهرها با توجه به فضای آرام و دلپذیر و همچنین دورماندن از هیاهو و ازدحام گردشگران پرتعداد تجربه ای شیرین و بیادماندنی محسوب شود. در اولین قسمت از این سری مطالب به معرفی شهر چسکی کروملوف در کشور  جمهوری چک می پردازیم.

مرواریدهای پنهان اروپا سفر به چسکی کروملوف

معرفی شهر و تاریخچه مختصر چسکی کروملوف

 

چسکی کروملوف (Cesky Krumlov) شهری کوچک با جمعیت ۱۳.۳۰۰ نفر در منطقه بوهمی جنوبی در کشور جمهوری چک است که مانند شهر زیبا و دوست داشتنی پراگ، پایتخت این کشور در راستای زمین های ساحلی رود ولتاوا (Vltava) ساخته شده و توسعه یافته است. یکی از دلایل شهرت چسکی کروملوف، قرارگرفتن یکی از مشهورترین قلعه های تاریخی قاره اروپا در این شهر می باشد. همچنین بخش قدیمی و تاریخی این شهر کوچک با ساختمان های دارای معماری سبک باروک، در لیست میراث تاریخی جهانی یونسکو در کنار منطقه تاریخی شهر پراگ ثبت شده است.

مرواریدهای پنهان اروپا سفر به چسکی کروملوف

شهر چسکی کروملوف در سالهای ۱۲۴۰ پس از میلاد مسیح، در ساحل رودخانه ولتاوا  و در اطراف قلعه ای که در همین سالها در این شهر ساخته شد، توسعه یافته است. شهر چسکی روملوف در طول تاریخ همواره در مسیر اصلی بازرگانی و مسافرتی منطقه بوهمی قرار داشته است. در سال ۱۳۰۲ میلادی، شهر و قلعه تحت حاکمیت خانواده قدرتمند و پرنفوذ روزنبرگ قرار گرفت. در این دوران اغلب ساکنین شهر اصلیت آلمانی داشتند و افراد دارای اصالت چک از اقلیت های جمعیت شهر بودند. در اواخر قرن پانزدهم با کشف ذخائر طلا در زمین های مجاور شهر، جویندگان طلا از کشور آلمان به این منطقه هجوم آوردند که ترکیب جمعیتی این شهر را بیش از پیش دچار تغییر کرد. غالب بودن جمعیت آلمانی تبار نسبت افراد محلی تا جنگ جهانی اول ادامه داشت تا جاییکه چسکی کروملوف در این سالها بعنوان بخشی از دو کشور اتریش و آلمان تحت امپراطوری رایش قرار گرفت. در پایان جنگ جهانی اول و شکست ارتش آلمان، نیروهای ارتش چکسلواکی کنترل منطقه بوهمی و شهر چسکی کروملوف را در اختیار گرفتند.

04-%d8%aa%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%ae%da%86%d9%87-%d8%b7%d8%b1%d8%ad-%d9%82%d8%af%db%8c%d9%85%db%8c 05-%d8%aa%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%ae%da%86%d9%87 06-%d8%aa%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%ae%da%86%d9%87

 

در ابتدای دهه چهل میلادی ارتش نازی آلمان بار دیگر شهر را اشغال نمود اما با شکست دوباره آلمان در جنگ جهانی دوم شهر چسکی کروملوف این بار بطور قطعی به خاک چکسلواکی بازگردانده شد و ساکنین آلمانی تبار این شهر نیز به کشور آلمان بازگشتند. در طی دوران کمونیسم شهر به آرامی دوران بازسازی را کذراند و دهه نود را می توان آغاز دوران شکوفایی دوباره اقتصادی و اجتماعی چسکی کروملوف محسوب نمود. در حال حاضر شهر چسکی کروملوف با قرار گرفتن در منطقه ای با طبیعتی بکر و زیبا و فضایی آرام و دلنشین یکی از نقاط گردشگری محبوب برای گردشگران داخلی و خارجی در کشور جمهوری چک شناخته می شود.

مرواریدهای پنهان اروپا سفر به چسکی کروملوف

آب و هوا چسکی کروملوف

 

شهر چسکی کروملوف در منطقه ای کوهستانی واقع شده است و دارای آب و هوایی کوهستانی و دلپذیر می باشد که تابعی از اقلیم این منطقه است. حداکثر دمای هوا در ماه جولای می باشد که به ۲۴ درجه سانتیگراد می رسد و پایین ترین سطح دما در ماه ژانویه به مقدار چند درجه زیر صفر مشاهده می شود. همچنین بیشترین میزان بارندگی در ماه ژوئن می باشد. بطورکلی چسکی کروملوف بعنوان یکی از محبوب ترین اقامتگاه تابستانی در کشور جمهوری چک شناخته می شود و بر اساس آمار، بیشترین میزان بازدید گردشگران از شهر کلمار در ماه جولای و آگوست می باشد.

مرواریدهای پنهان اروپا سفر به چسکی کروملوف مرواریدهای پنهان اروپا سفر به چسکی کروملوف مرواریدهای پنهان اروپا سفر به چسکی کروملوف 11-%d8%a2%d8%a8-%d9%88-%d9%87%d9%88%d8%a7 مرواریدهای پنهان اروپا سفر به چسکی کروملوف مرواریدهای پنهان اروپا سفر به چسکی کروملوف

وضعیت اقتصادی چسکی کروملوف

 

وضعیت اقتصادی عمومی در شهر چسکی روملوف، متأثر از وضعیت اقتصادی کشور جمهوری چک می باشد و در سطحی مطلوب ارزیابی می شود. جمهوری چک در بین کشورهای جداشده از حکومت کمونیستی دارای بیشترین ثبات اقتصادی می باشد و از میزان صادراتی قابل توجه به سایر کشورهای عضو اتحادیه برخوردار است. با این مقدمه شهر چسکی روملوف را می توان شهری دارای وضعیت اقتصادی و رفاه مطلوب ارزیابی نمود.

13-%d8%a7%d9%82%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d8%af%db%8c

واحد پول جمهوری چک کرون (Koruna = CZK) است که ارزش آن در زمان نگارش این مطلب در مقابل دلار بصورت (۱ USD = 25.6 CZK) می باشد. واحد پول کرون جمهوری چک دارای شش اسکناس با ارزش واحد ۱۰۰، ۲۰۰، ۵۰۰، ۱۰۰۰، ۲۰۰۰ و ۵۰۰۰ و همچنین سکه های یک، دو، پنج، ده، بیست و پنجاه کرون می باشد. در شهرهای بزرگ و همچنین نقاط گردشگری واحد پول یورو پذیرفته می شود اما توصیه می شود که همیشه مقداری اسکناس و سکه کرون به همراه داشته باشید. همچنین از تبدیل ارز در مراکز غیر رسمی خودداری کنید چراکه مسئولیت عواقب ان بر عهئه خودتان خواهد بود. بطور کلی جمهوری چک از جمله کشورهای اتحادیه اروپاست که برای گردشگران، مقصدی ایده آل و بصرفه بشمار می رود.

14-%d9%88%d8%a7%d8%ad%d8%af-%d9%be%d9%88%d9%84

دسترسی به چسکی کروملوف

 

بهترین و سریع ترین راه دسترسی به چسکی کروملوف از پراگ و بقیه شهرهای ایالت بوهمی، اتوبوس مسافربری می باشد که هزینه آن کمتر از ۲۰۰ کرون است. شرکت های مسافربری LEO Express، Student Agency، Czech Shuttle، Budweies Shuttle و Bean Shuttle از معتبرترین شرکت های اتوبوسرانی می باشند که حمل و نقل مسافران به این شهر از طریق اتوبوس را انجام می دهند. در حال حاضر ارتباط شهرهای پراگ مرکز جمهوری چک، سالزبورگ ، وین، لینز، هالشتات اتریش، مونیخ آلمان، براتیسلاوا کشور اسلواکی و شهر چسکی کروملوف از طریق خطوط اتوبوسرانی برقرار است و مبلغ بلیط هر یک از این خطوط مطابق مسافت و زمان سفر بین ۲۰۰ تا ۱۷۰۰ کرون واحد پول جمهوری چک می باشد.15-%d8%af%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%b3%db%8c-%d8%a7%d8%aa%d9%88%d8%a8%d9%88%d8%b316-%d8%af%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%b3%db%8c-%d8%a7%d8%aa%d9%88%d8%a8%d9%88%d8%b3

روش دیگر برای سفر به چسکی کروملوف، قطار می باشد.  قطارهای خط مسافری پراگ-چسکی کروملوف در فاصله های دو ساعته ایستگاه مرکزی راه آهن پراگ را ترک می کنند. مدت زمان این سفر اندکی بیش از ۳ ساعت بوده و هزینه بلیط قطار بین ۱۳۸ تا ۲۱۰ کرون واحد پول جمهوری چک می باشد.

17-%d9%82%d8%b7%d8%a7%d8%b1 18-%d9%82%d8%b7%d8%a7%d8%b1 19-%d9%82%d8%b7%d8%a7%d8%b1

دیدنی های چسکی کروملوف

 

شهر زیبای چسکی کروملوف، پس از شهر پراگ محبوب ترین مقصد گردشگری در سراسر جمهوری چک محسوب می شود. بافت قدیمی شهر که در مرکز آن قرار گرفته است در لیست میراث تاریخی جهانی یونسکو ثبت شده است و با سفر به این شهر مانند این است که در تونل زمان به قرن چهاردهم میلادی سفر کرده اید. کلیساها، موزه ها و صومعه های تاریخی در کنار قلعه تاریخی بسیار زیبای این شهر که سمبل چسکی کروملوف محسوب می شود، جایگاه این شهر را بعنوان یکی از کامل ترین مراکز تفریحی و گردشگری در جمهوری چک تثبیت نموده است.

قلعه چسکی کروملوف (Český Krumlov Castle)

قلعه چسکی کروملوف (Český Krumlov Castle)

 

این قلعه تاریخی بسیار بزرگ در سراسر تاریخ پرفراز و نشیب شهر چسکی روملوف حضور داشته است و جایگاه تمام حاکمانی بوده است که طی سالیانی دراز بر این شهر حکومت داشته اند. سنگ بنای این قلعه به سال ۱۲۴۰ میلادی برمی گردد هر چند بسیاری از آنچه که امروزه از قلعه مشاهده می کنیم در قرن هفدهم ساخته شده و توسعه یافته است. مجموعه قلعه چسکی کروملوف دارای بخش های مختلف شامل سالن رنسانس، سالن باله رزنبرگ، کلیسای سنت جورج و آپارتمان های سلطنتی می باشد که دارای جذابیتی فراوان برای گردشگرانی است که به اینجا سفر می کنند. در کنار ساختمان اصلی قلعه، پنج حیاط جانبی با فضایی زیبا، یک پارک و یک مسیر پیاده روی از علاقمندی های بازدیدکنندگان می باشد.

قلعه چسکی کروملوف (Český Krumlov Castle) قلعه چسکی کروملوف (Český Krumlov Castle) قلعه چسکی کروملوف (Český Krumlov Castle)

کلیسای سنت ویتوس (The Church of St. Vitus)

 

این کلیسا در کنار قلعه چسکی کروملوف از نمادهای اصلی این شهر محسوب می شود که یادگاری از قرن سیزدهم میلادی بشمار می رود. سقف بسیار بلند و گورستان تاریخی کلیسا در کنار معماری شگفت انگیز و تاریخی ساختمان کلیسا مناظری زیبا و به یادماندنی دید آورده است که گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند.

کلیسای سنت ویتوس (The Church of St. Vitus) کلیسای سنت ویتوس (The Church of St. Vitus)

قدم زدن در کوچه های محله قدیمی شهر (Old City)

 

یکی از جذاب ترین بخش های سفر به چسکی کروملوف، پیاده روی در محله تاریخی این شهر واقع در مرکز بافت اصلی آن می باشد. شهر چسکی کروملوف بخاطر معماری خاص ساختمان ها و هنر رنگ آمریزی بکاررفته در آنها دارای شهرتی بسیار است و در هر گوشه از محله قدیمی شهر نمونه ای از معماری زیبا متعلق به قرون گذشته قابل مشاهده است.

قدم زدن در کوچه های محله قدیمی شهر (Old City) سفر به چسکی کروملوف قدم زدن در کوچه های محله قدیمی شهر (Old City) سفر به چسکی کروملوف قدم زدن در کوچه های محله قدیمی شهر (Old City) سفر به چسکی کروملوف قدم زدن در کوچه های محله قدیمی شهر (Old City) سفر به چسکی کروملوف قدم زدن در کوچه های محله قدیمی شهر (Old City) سفر به چسکی کروملوف

دریاچه لیپنو (Lake Lipno)

 

این دریاچه که در واقع مخزن آبی سد لیپنو می باشد، بزرگترین دریاچه پشت سد در کشور جمهوری چک محسوب می شود که با رعایت تمام اصول حفاظتی زیست محیطی در منطقه ای بسیار مناسب و زیبا و در هارمونی کامل با طبیعت و محیط زیست منطقه ساخته شده است. مناطق اطراف دریاچه لیپنو یکی از محبوب ترین تفریحگاه های جمهوری چک بشمار می رود که مملو از نقاط طبیعی زیبا و مناظر طبیعی چشم نواز و نفس گیر می باشد.

قدم زدن در کوچه های محله قدیمی شهر (Old City) سفر به چسکی کروملوف قدم زدن در کوچه های محله قدیمی شهر (Old City) سفر به چسکی کروملوف قدم زدن در کوچه های محله قدیمی شهر (Old City) سفر به چسکی کروملوف قدم زدن در کوچه های محله قدیمی شهر (Old City) سفر به چسکی کروملوف

پارک ملی سوماوا (Šumava National Park)

 

پارک ملی سوماوا یکی از بزرگترین مناطق طبیعی حفاظت شده در قاره اروپا می باشد که در جنوبی ترین قسمت ایالت بوهمی در مرز دو کشور جمهوری چک و اتریش واقع شده است و از سال ۱۹۹۰ طبق معاهده بیوسفر در حمایت سازمان یونسکو قرار گرفته است. این پارک ملی دارای پوشش جنگلی بوده و دارای منابع آب متعددی می باشد. سفر به این منطقه برای علاقمندان به گشت و گذار در مناطق طبیعی بکر تجربه ای بسیار لذتبخش خواهد بود.

قدم زدن در کوچه های محله قدیمی شهر (Old City) سفر به چسکی کروملوف قدم زدن در کوچه های محله قدیمی شهر (Old City) سفر به چسکی کروملوف قدم زدن در کوچه های محله قدیمی شهر (Old City) سفر به چسکی کروملوف قدم زدن در کوچه های محله قدیمی شهر (Old City) سفر به چسکی کروملوف قدم زدن در کوچه های محله قدیمی شهر (Old City) سفر به چسکی کروملوف

فستیوال بین المللی موسیقی چسکی کروملوف  (International Music Festival)

فستیوال بین المللی موسیقی در ماه های جولای و آگوست که پربازدیدترین اوقات سال محسوب می شوند برگزار می شود و شامل کنسرت های متعدد اجرای موسیقی در محیط های باز یا در داخل سالن می باشد. این فستیوال محدود به سبک هایی خاصی از موسیقی نیست و ترکیبی متنوع از انواع موسیقی را در بر می گیرد و تمامی برنامه ها با مراسم زیبای آتش بازی همراه است.

فستیوال بین المللی موسیقی چسکی کروملوف (International Music Festival)

37-%d9%81%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%88%d8%a7%d9%84-%d9%85%d9%88%d8%b3%db%8c%d9%82%db%8c 38-%d9%81%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%88%d8%a7%d9%84-%d9%85%d9%88%d8%b3%db%8c%d9%82%db%8c

 

موزه منطقه ای چسکی کروملوف (Český Krumlov Regional Museum)

 

یکی دیگر از مکان های دیدنی شهر که باید در فهرست بازدید گردشگران قرار داشته باشد، موزه منطقه ای چسکی کروملوف است. در این موزه آثار هنری و تاریخی بسیار ارزنده از شهر چسکی کروملوف و همچنین منطقه بوهمی نگهداری می شود که بسیاری از آنها در حفاری های باستان شناسی کشف شده یا در ساختمان های تاریخی مانند کلیسا ها و قلعه شهر یافت شده و در این موزه در معرض نمایش عمومی قرار گرفته است. از جمله آثار جالب توجه می توان به مجسمه های متعلق به دوره گوتیک و یک ماکت بسیار زیبا و دقیق از شهر چسکی کروملوف به مقیاس ۱:۱۲۰۰ در کنار آثار معماری و تاریخی دیگر اشاره نمود.

 

موزه منطقه ای چسکی کروملوف (Český Krumlov Regional Museum) موزه منطقه ای چسکی کروملوف (Český Krumlov Regional Museum) موزه منطقه ای چسکی کروملوف (Český Krumlov Regional Museum)

صومعه تاریخی مینوریته (The Minorite Monastery)

 

این صومعه در واقع یکی از قدیمی ترین ساختمان های شهر چسکی کروملوف می باشد که در قرن ۱۴ میلادی ساخته شده است و بخش هایی از آن در دوره باروک تکمیل شده و توسعه یافته است. این صومعه که در حال حاضر نیز فعال می باشد برگزارکننده مراسم مذهبی مختلف در شهر می باشد و در هرگوشه از محیط داخلی صومعه آثار و نشانه هایی از معماری و هنر گوتیک، رنسانس و باروک دیده می شود.

42-%d8%b5%d9%88%d9%85%d8%b9%d9%87-%d9%85%db%8c%d9%86%d9%88%d8%b1%db%8c%d8%aa%d9%87 43-%d8%b5%d9%88%d9%85%d8%b9%d9%87-%d9%85%db%8c%d9%86%d9%88%d8%b1%db%8c%d8%aa%d9%87

موزه ماریونته (The Marionette Museum)

 

پس از یک پیاده روی در مرکز شهر قدیمی، بازدید از موزه ماریونته بهترین انتخاب ممکن برای گردشگران محسوب می شود بخصوص برای آن دسته گردشگران که به همراه کودکان به مسافرت آمده اند. این موزه در مکان کلیسای سنت جوزت برپا شده است و مجموعه ای عظیماز عروسک های ساخته شده طی قرون مختلف را درخود جای داده است. بازدید از این موزه یکی از بایدهای سفر به چسکی کروملوف محسوب می شود.

موزه ماریونته (The Marionette Museum) موزه ماریونته (The Marionette Museum) موزه ماریونته (The Marionette Museum)

 

بازدید از بلندی های کلت (Climbing Mount Kleť)

 

کوه کلت (Klet) با ۱۸۰۴ متر ارتفاع در دامنه های بیرونی شهر واقع شده است و دارای منظره ای زیبا و بی نظیر به  شهر چسکی کروملوف می باشد. پس از گشت و گذار در داخل شهر و بازدید از مکان های دیدنی و تاریخی بسیاری که در دسترس گردشگران قرار دارد، مشاهده منظره شهر از این ارتفاع بلند تجربه ای لذت بخش و بیادماندنی خواهد بود. در بالای این کوه رصدخانه ای به به نام برج جوزف ساخته شده است که بازدید از آن خود تجربه ای مفرح محسوب خواهد شد. بازدید از کوه کلت و پیاده روی در مسیرهای مختلف منتهی به قله آن، سرگرمی لذتبخش برای دوستداران پیاده روی در طبیعت محسوب می شود. در کنار منظره زیبایی از شهر که در سراسر منطقه بی نظیر می باشد، بازدیدکنندگان در روزهایی که هوا بسیار صاف و آفتابی باشد می توانند رشته کوههای آلپ را مشاهده کنند.

47-%d8%a8%d9%84%d9%86%d8%af%db%8c-%d9%87%d8%a7-%da%a9%d9%84%d8%aa

  موزه موم (The Wax Museum)

 

موزه واکس در واقع خانه ای بازسازی شده به سبک معماری رنسانس می باشد که مملو از مجسمه های بسیار طبیعی و زیبای ساخته شده از موم بوده و بازدید از آن تجربه ای فرحبخش بخصوص برای کودکان و نوجوان محسوب می شود. بسیاری از مناظر داخلی تداعی کننده شرایط قرون وسطی می باشد همچنین مجسمه مومی بسیاری از افراد مشهور قرن بیستم و بیست و یکم شامل مشاهیر موسیقی، سینما و افراد مشهور سیاسی در موزه قرار داده شده است.

 موزه موم (The Wax Museum)  موزه موم (The Wax Museum)  موزه موم (The Wax Museum)

  موزه تاریخ شکنجه (The Museum of Torture)

 

بازدید از این موزه بطور مسلم برای همه افراد لازم و ضروری محسوب نمی شود اما آن دسته از افرادی که به موضوعات تاریخی علاقمند هستند می توانند در بازدید از این موزه با بسیاری از روشهای هولناک شکنجه افراد در قرون گذشته آشنا شوند. بسیاری افراد که بسیاری اوقات به اشتباه گناهکار شناخته شده و به بی رحمانه ترین شکل ممکن مجازات شده و در نهایت جان خود را از دست داده اند. در این موزه بیش از ۱۰۰ روش و ابزار مختلف شکنجه به نمایش گذاشته شده است تا نگاهی داشته باشد به جهالتی که زمانی بر قاره اروپا حاکم بوده است.

 موزه تاریخ شکنجه (The Museum of Torture)  موزه تاریخ شکنجه (The Museum of Torture)  موزه تاریخ شکنجه (The Museum of Torture)

  تور قایق سواری (Vltava River Rafting)

 

یکی از بهترین فعالیت های تفریحی در چسکی کروملوف به ویژه در ماههای گرم سال،  شرکت در تورهای قایق سواری در رودخانه ولتاوا است که از برنامه های هیجان انگیز و موردعلاقه آن دسته از گردشگرانی است که دوست دارند مقداری چاشنی هیجان را به مسافرت خود اضافه کنند. این تورها در مسافت های مختلف و برای سطوح مختلف از مبتدی تا پیشرفته برنامه ریزی می شود و گردشگران با همراهی مربیان حرفه ای در مسیرهای مختلف رودخانه ولتاوا از مسیرهای نزدیک به مناطق مسکونی تا مسیرهای پرتلاطم به قایق سواری می پردازند.

 تور قایق سواری (Vltava River Rafting)  تور قایق سواری (Vltava River Rafting)  تور قایق سواری (Vltava River Rafting)  تور قایق سواری (Vltava River Rafting)

 

مرکز اطلاعات چسکی کروملوف

 

مرکز اطلاعات گردشگری شهر چسکی کروملوف، درست در مرکز شهر و در مجاورت میدان اصلی شهر واقع شده است و پرسنل حاضر در این مرکز به بهترین شکل ممکن آماده کمک و ارائه اطلاعات لازم و ضروری به گردشگران و مراجعه کنندگان به مرکز می باشند. با مراجعه به این مرکز ضمن دریافت راهنمایی های مختلف، کتابچه های راهنما در خصوص موقعیت جفرافیایی نقاط دیدنی منطقه، توصیه های امنیتی و نقشه های راهنما در کنار دسترسی به اینترنت پرسرعت برای انجام امور ضروری به گردشگران ارائه می شود.

 

Infocentrum Český Krumlov :    

Nám. Svornosti 2 – 381 01 Český Krumlov

Phone:   (+۴۲۰) ۳۸۰ ۷۰۴ ۶۲۲

 

 

 

سفر به چسکی کروملوف سفر به چسکی کروملوف سفر به چسکی کروملوف سفر به چسکی کروملوف سفر به چسکی کروملوف سفر به چسکی کروملوف سفر به چسکی کروملوف سفر به چسکی کروملوف

سفر به چسکی کروملوف

سفر به چسکی کروملوف

 

گردآوری بطور اختصاصی وب سایت HAROOZ.COM

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،
عضویت در خبرنامه هروز

برای دریافت جدیدترین پستها از طریق ایمیل
نشانی ایمیل خود را بدون www وارد کنید.

با اشتراک در صفحات اجتماعی ما ،در لحظه از بروزترین ها آگاه شوید.

گردشگری با هروز

راهنمای جامع سفر به اوترخت(بخش دوم)

نمایش مطلب

راهنمای جامع سفر به اوترخت (بخش اول)

نمایش مطلب

بهترین جاذبه های گردشگری شهر لاهه (هلند)

نمایش مطلب

بهترین هتل های ارزان قیمت در شهر لاهه (هلند)

نمایش مطلب

بهترین هتل های بصرفه در شهر لاهه (هلند)

نمایش مطلب
هنوز هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جدیدترین تصاویر ستاره های سینما - جدیدترین مدل های مد و فشن