عضویت در کانال تلگرام موزیک هروز

هروز ، سفر به هال اشتات، بهشت پنهان باواریا

صفحه اصلی دانلود آهنگ جدید دانلود آلبوم موزیک ویدیو سینما و چهره ها گردشگری مد و فشن

سفر به هال اشتات، بهشت پنهان باواریا

دسته بندی: فتو خبر
تعداد نمایش: 7164
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۵

سفر به هال اشتات، بهشت پنهان باواریا

مرواریدهای پنهان اروپا – بخش پنجم : هال اشتات (اتریش)

 

 

سری مطالب مرواریدهای پنهان اروپا به معرفی تعدادی از زیباترین شهرهای کوچک در نقاط مختلف قاره اروپا اختصاص دارد که با وجود برخورداری از جذابیت های متنوع طبیعی، تاریخی، تفریحی و گردشگری از کانون توجه گردشگران دور مانده اند و سفر به این شهرها با توجه به فضای آرام و دلپذیر و همچنین دورماندن از هیاهو و ازدحام گردشگران پرتعداد تجربه ای شیرین و بیادماندنی محسوب شود. در پنجمین قسمت از این سری مطالب به معرفی بندر مارساشلوک در جزیره زیبای مالت واقع در دریای مدیترانه می پردازیم.

بهشت پنهان باواریا بهشت پنهان باواریا

معرفی و تاریخچه ای مختصر

 

هال اشتات (Hallstatt) دهکده ای کوچک و بسیار زیبا در منطقه تفریحی سالزکامرگوت می باشد که در شمال کشور اتریش واقع شده است. این دهکده که امروزه می توان آن را شهری کوچک بشمار آورد در منطقه جنوب غربی دریاچه بزرگ هال اشتات که به دریای هال اشتات مشهور است ساخته شده است و کمتر از ۲۰۰۰ نفر جمعیت دارد.  دهکده هال اشتات در طول تاریخچه خود بعنوان یکی از تولیدکنندگان اصلی نمک در کشور اتریش شناخته شده است و این پیشه، منبع درآمد غالب ساکنین منطقه محسوب می شود که کسب وکاری پررونق برای آنها بوده است. اولین معدن سنگ نمک کشف شده در جهان به نام سالزولتن (Salzwelten) در همین منطقه قرار دارد که در نزدیکی هال اشتات واقع شده است. همچنین قدیمی ترین لوله کشی صنعتی در تاریخ را به معادن نمک هال اشتات نسبت می دهند که ساخت این مسیر لوله کشی شده به بیش از ۴۰۰ سال قبل باز می گردد.

معرفی و تاریخچه ای مختصر معرفی و تاریخچه ای مختصر

دهکده هال اشتات همچنین بعنوان مهد پیدایش فرهنگ هال اشتات شناخته می شود که یکی از دوره های بااهمیت تاریخ بشری متعلق به عصر آهن می باشد و در لیست میراث تاریخ جهانی سازمان یونسکو بعنوان یکی از میراث فرهنگی بشریت ثبت شده است. در نیمه دوم قرن هجدهم میلادی طی حفاری های باستان شناسی در منطقه، بسیاری آثار و شواهد تاریخی، گورستان هایی بسیار قدیمی و همچنین اشیای باستانی کشف گردید که قدمت بخش زیادی از این آثار باستانی به عصر آهن تشخیص داده شد و از آن زمان منطقه هال اشتات بعنوان یکی از جذاب ترین مناطق تاریخی در قاره اروپا شناخته شده است. در طول سالیان متمادی، دهکده هال اشتات از آرامشی جالب توجه برخوردار بوده است و حتی در طول سالهای جنگ های جهانی اول و دوم، ساکنین منطقه فارغ از بحران های ناشی از پیامدهای جنگ جهانی به روال معمول زندگی و برداشت نمک از معادن غنی هال اشتات مشغول بوده اند. امروزه در کنار تولید نمک، صنعت گردشگری منبع اقتصادی دیگری برای شهر محسوب می شود بطوریکه هال اشتات بعنوان یکی از زیباترین مناطق گردشگری نه تنها در منطقه باواریا بلکه در تمام اروپا شناخته می شود.

 

آب و هوا

 

هال اشتات دارای آب و هوایی متنوع در طول فصل های مختلف سال می باشد. با توجه به موقعیت جغرافیایی کوهستانی هال اشتات، آب و هوایی گرم و خشک در فصل گرم و زمستان هایی بسیار سرد همراه با بارش بسیار زیاد باران و برف در این منطقه برقرار است. بالاترین درجه دما در جولای با ۲۸ درجه سانتیگراد و سردترین روزهای سال در ماه ژانویه با دمای منفی ۶ درجه سانتیگراد می باشد. مطابق آمار موجود بیشترین بازدید گردشگران از هال اشتات در فاصله ماه می تا آگوست می باشد.

آب و هوا آب و هوا آب و هوا آب و هوا آب و هوا

وضعیت اقتصادی

 

امروزه فارغ از برداشت از معادن هال اشتات و تجارت نمک، صنعت گردشگری بعنوان عاملی تعیین کننده در اقتصاد هال اشتات مطرح می باشد. هال اشتات یکی از قدیمی ترین ساخت و ساز های صنعتی و سازه های مورداستفاده در معادن در تاریخ بشریت را در خود جای داده است که بسیار از طرف گردشگرانی که به این منطقه سفر می کنند مورد توجه قرار دارد. قرار گرفتن دهکده هال اشتات در موقعیت جغرافیایی کم نظیر در محاصره طبیعت بکر، کوهستانی بلند و دریاچه بسیار بزرگ هال اشتات موجب شده است که این دهکده به نوعی در محیطی مستقل از دنیای بیرون قرار گرفته و روندی با ثبات را در حوزه های مختلف اقتصادی و اجتماعی طی نماید. با توجه به این شرایط ایده آل وضعیت اقتصادی غالب ساکنین منطقه در بسیار مطلوب ارزیابی می شود.

08-%d9%88%d8%b6%d8%b9%db%8c%d8%aa-%d8%a7%d9%82%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d8%af%db%8c

دسترسی به هال اشتات

 

دسترسی به دهکده هال اشتات تا آخرین سالهای قرن نوزدهم میلادی تنها از طریق دریاچه هال اشتات و به وسیله قایق ممکن بود. مسیرهای خشکی منتهی به دهکده در واقع دره های صعب العبور بودند که بسیاری از این مسیرها توسط ساکنین منطقه با هدف محافظت و تأمین امنیت دهکده مسدود شده بودند. تعدادی از خانه ها بر روی ستون های چوبی در قسمت های کم عمق دریاچه ساخته شده بودند و رفت و آمد بین آنها نیز تنها توسط قایق امکانپذیر بود.  نخستین راه منتهی به دهکده هال اشتات در سال ۱۸۹۰ ساخته شد. برای ساخت این جاده، صخره های مجاور ساحل غربی دریاچه طی عملیات عمرانی منفجر و تخریب گردید تا مسیر منتهی به دریاچه ساخته شود.

دسترسی به هال اشتات دسترسی به هال اشتات دسترسی به هال اشتات دسترسی به هال اشتات

یکی از بهترین روشهای دسترسی به هال اشتات، خط آهن سالزبورگ به وین محسوب می شود. با سوارشدن به قطار سالزبورگ – وین در ایستگاه هال اشتات پیاده می شوید و پس از طی مسافتی کوتاه به ساحل شرقی دریاچه هال اشتات خواهید رسید. قایق های مسافربری مستقر در اسکله این ساحل، کار حمل و نقل مسافران به هال اشتات را انجام می دهند. برای این مسافرت از طریق این مسیر باید نسبت  به برنامه های زمانبندی شده حرکت قطار و همچنین قایق های مسافربری دریاچه هال اشتات اطلاعات دقیق کسب نمایید. روش دیگر دسترسی به هال اشتات به وسیله اتوبوس یا خودرو های تاکسی کرایه ای می باشد. مسیر زمینی دسترسی به هال اشتات ازطریق شهرهای گراتز و سالزبورگ در اتریش و شهر چسکی کروملوف در کشور جمهوری چک می باشد.

 

دیدنی های هال اشتات

 

دریاچه بزرگ هال اشتاتر (The Hallstätter See)

 

دریچه بزرگ هال اشتاتر یکی از تماشایی ترین، زیباترین و بزرگترین دریاچه های کوهستانی در سراسر جهان محسوب می شود که در دامنه های شمالی کوههای داچ اشتاین که بخشی از کوهستان بزرگ آلپ می باشد، واقع شده است. طول این دریاچه در حدود ۹ کیلومتر و عرض آن حدود ۲ کیلومتر می باشد و عمق آن در برخی نقاط به ۱۲۵ متر اندازه گیری شده است. سه دهکده اوبرترون، استیگ و هال اشتات در کرانه های این دریاچه قرار گرفته اند که هر یک از نقاط گردشگری در کشور اتریش محسوب می شوند. دریاچه هال اشتاتر در محاصره طبیعتی بی نظیر شامل کوههای پوشیده از جنگل، صخره های سنگی و سواحل پوشیده از چمن قرار گرفته است که مناظر طبیعی با زیبایی وصف ناشدنی و نفس گیر را در خود جای داده است.

دریاچه بزرگ هال اشتاتر (The Hallstätter See) دریاچه بزرگ هال اشتاتر (The Hallstätter See) دریاچه بزرگ هال اشتاتر (The Hallstätter See)

بازدید از کلیساها و میدان اصلی هال اشتات (Hallstatt’s Churches and Market Square)

 

دهکده هال اشتات با قرارگرفتن در مجاورت بزرگترین دریاچه کوهستان آلپ و مناظر طبیعی اطراف این دریاچه و همینطور معادن بسیار قدیمی نمک، محبوب ترین مرکز گردشگری در منطقه سالزکامرگوت (Salzkammergut) بشمار می رود. در کنار دریاچه و معدن قدیمی که به آنها اشاره شد، فضای داخلی دهکده هال اشتات شامل معماری ساختمانها، میدان اصلی دهکده و دو کلیسای تاریخی از جاذبه های دیدنی هال اشتات محسوب می شوند. کلیسای اصلی شهر بنام (Our Lady Church) در قرن پانزدهم میلادی ساخته شده است که منظره این دریاچه و برج بلند و زیبای آن با پس زمینه دریاچه هال اشتاتر از معروف ترین مناظر دهکده محسوب می شود. کلیسای Evangelical Church نیز در قرن هجدهم میلادی ساخته شده است و از معماری جالب توجه بهره می برد. میدان اصلی هال اشتات مکان تجمعات روزمره ساکنین و گردشگران می باشد که تعدادی کافه و فروشگاه را در خود جای داده است و فضایی زیبا و دلنشین برای نشستن و استراحت محسوب می شود.

بازدید از کلیساها و میدان اصلی هال اشتات (Hallstatt's Churches and Market Square) بازدید از کلیساها و میدان اصلی هال اشتات (Hallstatt's Churches and Market Square)

بازدید از کلیساها و میدان اصلی هال اشتات (Hallstatt's Churches and Market Square)

منطقه تاریخی معادن نمک هال اشتات (Hallstatt Salt World)

 

این منطقه تعدادی از جاذبه های بسیار عالی تاریخی و گردشگری در کوهستان سالزبرگ را در خود جای داده است. دسترسی به این منطقه که در ارتفاع ۱۰۳۰ متری کوهستان بر فراز دهکده هال اشتات واقع شده است از طریق تله کابین های مخصوص امکان پذیر است. برج تاریخی رودولف، برج نگهبانی تاریخی و منظره دهکده هال اشتات که ۳۵۰ متر پایین تر از منطقه معدن نمک قرار دارد از دیدنی های قابل ذکر در منطقه معدن نمک محسوب می شوند. قدمت تاریخی معدن و بناهای تاریخی و همچنین ابزار و آلات بجامانده در منطقه به بیش از ۷۰۰۰ سال می رسد و شواهد بسیاری از بکارگیری روشهای باستانی و در عین حال مدرن حفاری معدن کشف و مشاده شده است.

منطقه تاریخی معادن نمک هال اشتات (Hallstatt Salt World) منطقه تاریخی معادن نمک هال اشتات (Hallstatt Salt World)

 

  کوهستان داچ اشتاین (Dachstein Salzkammergut)

 

اگر اهل فعالیت بدنی و گشت و گذار در طبیعت بخصوص از نوع برفی باشید در سفر به هال اشتات باید سری هم به ارتفاعات داچ اشتاین بزنید. ارتفاعات داچ اشتاین در فصل زمستان یکی از پیست های محبوب اسکی در کشور اتریش محسوب می شود و در فصل تابستان یکی از نقاط محبوب کوهنوردان و علاقمندان به گشت و گذار در طبیعت بشمار می رود. کوهستان داچ اشتاین بخاطر غارهای متعدد و یخچال های طبیعی بسیار بزرگی که در خود جای داده است دارای شهرت می باشد. غارهای داچ اشتاین به نحوی شگفت انگیز با ایجاد شبکه ای که در عمق ۱۱۷۴ متری کوهستان آلپ نفوذ کرده است به یکدیگر مرتبط هستند و از دیدنی های طبیعی کوهستان آلپ محسوب می شوند.

 کوهستان داچ اشتاین (Dachstein Salzkammergut)  کوهستان داچ اشتاین (Dachstein Salzkammergut)  کوهستان داچ اشتاین (Dachstein Salzkammergut)  کوهستان داچ اشتاین (Dachstein Salzkammergut)  کوهستان داچ اشتاین (Dachstein Salzkammergut)  کوهستان داچ اشتاین (Dachstein Salzkammergut)

دهکده ادمونت (Admont Abbey)

 

این دهکده یکی دیگر از سگونتگاه هایی است که در مجاورت دریاچه هال اشتاتر واقع شده و تاریخچه آن به سال ۱۷۰۴ میلادی بر می گردد. در بازدید از ادمونت، کلیسای قدیمی دهکده با برجی به ارتفاع ۷۰ متر، آب نمای زیبای نپتون و نقاشی زیبای تولد مسیح که بر روی یکی از دیوارهای کلیسای دهکده حکاکی شده است، کتابخانه دهکده با معماری سبک باروک و بیش از صدهزار عنوان کتاب و موزه تاریخ طبیعت با مجموعه هایی دیدنی از انواع حیوانات تاکسیدرمی شده از جاذبه های دیدنی این دهکده محسوب می شوند.

دهکده ادمونت (Admont Abbey) دهکده ادمونت (Admont Abbey)

موزه میراث تاریخی جهان (The World Heritage Museum)

 

این موزه به نمایش آثاری تاریخی از منطقه هال اشتات و همچنین معاد نمک ۷۰۰۰ ساله منطقه و دیگر آثار تاریخی منطقه که در لیست میراث تاریخی چهانی یونسکو ثبت شده اند، اختصاص دارد. آثار تاریخی باارزشی از دوره های تاریخی مختلف شامل ابزار آلات و ظروف مختلف که از عناصر طبیعی مختلف و با دست ساخته شده اند به نمایش عموم گذاشته شده است. موزه دیگر هال اشتات موزه گورستان تاریخی می باشد که در مجاورت سایت گورستان باستانی هال اشتات ساخته شده است. تحقیقات و اکتشافات باستان شناسی نشان می دهد که بیش از ۴۰۰۰ نفر در این گورستان باستانی دفن شده اند که قدمت آن به بیش از ۵۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد. آثار باستانی متعدد و ابزارآلات حفاری معدن که در حفاری های باستان شناسی بدست آمده در این موزه به نمایش گذاشته شده است.

31-%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%a7%d8%af%d9%85%d9%88%d9%86%d8%aa 31-%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%a7%d8%af%d9%85%d9%88%d9%86%d8%aa 32-%d9%85%d9%88%d8%b2%d9%87 33-%d9%85%d9%88%d8%b2%d9%87 34-%d9%85%d9%88%d8%b2%d9%87

کلیسای کوهستان (Hoher Krippenstein)

 

این کلیسا بر فراز کوهستان داچ اشتاین در ارتفاع ۲۰۱۹ متری و در نقطه ای ساخته شده است که محل مرگ گروهی از کوهنوردان گرفتار شده در کولاک برفی در سال ۱۹۵۹ بوده است. برای رسیدن به این کلیسا و دیدن منظره بی نهایت زیبا و نفس گیر کوهستان باید حدود پانزده دقیقه بعد از آخرین ایستگاه تله کابین داچ اشتاین در مسیری زیبا به پیاده روی بپردازید. بازدید از این منطقه یکی از باید های سفر به هال اشتات محسوب می شود چرا که مکان های دیدنی دیگر شامل دو سکوی تماشای منظره کوهستان داچ اشتاین به نامهای ۵fingers و Welterbespirale در این منطقه از کوهستان واقع شده اند. تماشای منظره زیبا و پرابهت کوهستان داچ اشتاین تجربه ای بیادماندنی و یکی از نقاط بیادماندنی سفر به هال اشتات برای گردشگران خواهد بود.

35-%da%a9%d9%84%db%8c%d8%b3%d8%a7%db%8c-%da%a9%d9%88%d9%87%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86 36-%da%a9%d9%84%db%8c%d8%b3%d8%a7%db%8c-%da%a9%d9%88%d9%87%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86

دهکده سنت ولفگانگ (St. Wolfgang)

 

این دهکده یکی دیگر از سکونتگاه های حاشیه دریاچه هال اشتاتر در منطقه بزرگ باواریا محسوب می شود که در ۳۶ کیلومتری شمال غربی هال اشتات واقع شده است. مشهورترین جاذبه دیدنی دهکده سنت ولفگانگ، بنای تاریخی White Horse Inn که قصری خانوادگی متعلق به خانواده راسل می باشد که فیلمی به همین نام بر اساس اپرای رالف بناتزکی در سال ۱۹۴۸ در این قصر فیلمبرداری شده است. خیابان های کلاسیک و زیبای دهکده با حال و هوای معماری گوتیک، بنای زیبای کلیسای تاریخی سنت ولفگانگ و نقاشی های مذهبی و تاریخی حکاکی شده بر روی دیوارهای کلیسا از جاذبه های گردشگری سنت ولفگانگ می باشد.

دهکده سنت ولفگانگ (St. Wolfgang) دهکده سنت ولفگانگ (St. Wolfgang) دهکده سنت ولفگانگ (St. Wolfgang) دهکده سنت ولفگانگ (St. Wolfgang) دهکده سنت ولفگانگ (St. Wolfgang)

اقامت و غذا

 

دهکده هال اشتات یک منطقه گردشگری فصلی محسوب می شود به همین دلیل هتل و اقامتگاه رسمی در آنجا وجود ندارد اما مشهور است که هر خانواده ای در هال اشتات هتل خانوادگی خود را دارد که شامل جای خواب و صبحانه مجانی می باشد. توصیه ما به شما این است که اگر به هال اشتات سفر کردید یکی از خانه های بالای دهکده را انتخاب کنید که منظره ای مشرف به دریاچه داشته باشد! همچنین توجه داشته باشید که هزینه اقامت در خانه های واقع در دهکده اوبرتراون که درست در نقطه مقابل هال اشتات و در ساحل مقابل دریاچه قرار دارد ارزان تر می باشد و بصرفه تر خواهد بود.

اقامت و غذا اقامت و غذا اقامت و غذا

بعنوان بخشی از خاک کشور اتریش، غذاهای رایج در هال اشتات مشابه نقاط دیگر اتریش بوده و غذایی بعنوان غذای محلی منطقه تهیه و سرو نمی شود.

محبوب ترین و رایج ترین غذاهای اتریش شامل این غذاها می باشد:

 

Weiner Schnitzel

این غذای سنتی از ترکیب تکه های گوشت نازک بدون استخوان و کوبیده شده، آرد، تخم مرغ و پودر سوخاری تشکیل شده است و همره با سالاد سرو می شود.

44-weiner-schnitzel

Frankfurter

نوعی سوسیس مخصوص اتریشی است که محبوبیت زیادی دارد و بعنوان میان وعده یا همراه با نان و سالاد سرو می شود.

46-frankfurter 45-frankfurter

Tafelspitz

این غذا را می توان غذای ملی اتریش بشمار آورد که از گوشت پخته، سبزی های معطر، پیاز و هویج به همراه سیب زمینی تهیه می شود .

Tafelspitz 48-tafelspitz

Apfelstrudel

یکی  از محبوب ترین شیرینی های اتریشی است که از سیب رنده شده، دارچین، کشمش و خرده های نان و وانیل در پخت آن استفاده می شود. این شیرینی معمولاً همراه بستنی یا قهوه سرو می شود.

49-apfelstrudel-2 50-apfelstrudel

 

مرکز اطلاعات هال اشتات

 

مرکز اطلاعات گردشگری شهر هال شات، درست در مرکز شهر و در مجاورت میدان اصلی شهر واقع شده است و پرسنل حاضر در این مرکز به بهترین شکل ممکن آماده کمک و ارائه اطلاعات لازم و ضروری به گردشگران و مراجعه کنندگان به مرکز می باشند. با مراجعه به این مرکز ضمن دریافت راهنمایی های مختلف، کتابچه های راهنما در خصوص موقعیت جفرافیایی نقاط دیدنی منطقه، توصیه های امنیتی و نقشه های راهنما در کنار دسترسی به اینترنت پرسرعت برای انجام امور ضروری به گردشگران ارائه می شود.

 مرکز اطلاعات هال اشتات مرکز اطلاعات هال اشتات

Hallstatt Tourist Office
Ferienregion Dachstein Salzkammergut / Tourismusverband Inneres Salzkammergut
Seestraße 99
۴۸۳۰ Hallstatt
Austria
Phone: +43-6134-8208
Fax: +43-6134-8352
E-Mail: hallstatt@dachstein-salzkammergut.at

 

مناظر دیدنی هال اشتات، بهشت پنهان باواریا

 سفر به هال اشتات، بهشت پنهان باواریا  سفر به هال اشتات، بهشت پنهان باواریا  سفر به هال اشتات، بهشت پنهان باواریا  سفر به هال اشتات، بهشت پنهان باواریا  سفر به هال اشتات، بهشت پنهان باواریا  سفر به هال اشتات، بهشت پنهان باواریا

 

گردآوری بطور اختصاصی وب سایت HAROOZ.COM

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،
عضویت در خبرنامه هروز

برای دریافت جدیدترین پستها از طریق ایمیل
نشانی ایمیل خود را بدون www وارد کنید.

با اشتراک در صفحات اجتماعی ما ،در لحظه از بروزترین ها آگاه شوید.

گردشگری با هروز

راهنمای جامع سفر به اوترخت(بخش دوم)

نمایش مطلب

راهنمای جامع سفر به اوترخت (بخش اول)

نمایش مطلب

بهترین جاذبه های گردشگری شهر لاهه (هلند)

نمایش مطلب

بهترین هتل های ارزان قیمت در شهر لاهه (هلند)

نمایش مطلب

بهترین هتل های بصرفه در شهر لاهه (هلند)

نمایش مطلب
هنوز هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جدیدترین تصاویر ستاره های سینما - جدیدترین مدل های مد و فشن