عضویت در کانال تلگرام موزیک هروز

هروز ، مرواریدهای پنهان اروپا , بلد دریاچه رویایی

صفحه اصلی دانلود آهنگ جدید دانلود آلبوم موزیک ویدیو سینما و چهره ها گردشگری مد و فشن

مرواریدهای پنهان اروپا , بلد دریاچه رویایی

دسته بندی: فتو خبر
تعداد نمایش: 7286
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۵

بلد، دریاچه رویایی

مرواریدهای پنهان اروپا – بخش ششم : دریاچه بلد (اسلوونی)

سری مطالب مرواریدهای پنهان اروپا به معرفی تعدادی از زیباترین شهرهای کوچک در نقاط مختلف قاره اروپا اختصاص دارد که با وجود برخورداری از جذابیت های متنوع طبیعی، تاریخی، تفریحی و گردشگری از کانون توجه گردشگران دور مانده اند و سفر به این شهرها با توجه به فضای آرام و دلپذیر و همچنین دورماندن از هیاهو و ازدحام گردشگران پرتعداد تجربه ای شیرین و بیادماندنی محسوب شود. در ششمین قسمت از این سری مطالب به معرفی شهر بلد در اسلوونی و دریاچه زیبای این شهر می پردازیم.

مرواریدهای پنهان اروپا , بلد دریاچه رویایی مرواریدهای پنهان اروپا , بلد دریاچه رویایی

 

موقعیت جغرافیایی و تاریخچه ای مختصر

 

بلد (Bled) نام شهری در مجاورت دریاچه بلد در شمال شرقی کشور اسلوونی است که بخاطر مناظر زیبا و رمانتیک منطقه ای که در آن واقع شده است، بعنوان یکی از محبوب ترین مراکز گردشگری در کشور اسلوونی محسوب می شود که مورد توجه گردشگران خارجی نیز قرار گرفته است. شهر بلد در کوهپایه های جنوبی کوهستان کاراونکاس (Karawanks) در نزدیکی مرز اسلوونی و اتریش قرار گرفته است و در حدود ۵۰ کیلومتر با ایالت لیوبلیانا که ایالت مرکزی کشور اسلوونی است فاصله دارد. در جنوب دریاچه بلد، دو منطقه جنگلی پوکلژوکا (Pokljuka) و ژیلوویکا (Jelovica) قرار دارند که این دو ناحیه متراکم جنگلی، شرقی ترین نقطه کوهستان آلپ محسوب می شوند. منطقه ای که دریاچه و شهر بلد در آن واقع شده اند در محاصره چند کوه دارای پوشش جنگلی قرار گرفته است که ارتفاع آنها بین ۶۰۰ تا ۷۵۰ متر می باشد و جلوه ای خاص به این نقطه از خاک کشور اسلوونی بخشیده اند.

موقعیت جغرافیایی و تاریخچه ای مختصر موقعیت جغرافیایی و تاریخچه ای مختصر

قدمت شهر بلد و مناطق مسکونی اطراف دریاچه بلد مطابق اسناد تاریخی موجود، به دوره تاریخی میان سنگی در حدود ۵۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد و سکونت در مناطق اطراف دریاچه به شکل شناخته شده امروزی از سال ۶۰۰ پس از میلاد و در دوره پادشاهی اسلواک در شرق اروپا شکل گرفته است. در طی این سالها فرهنگ و سبک زندگی باواریایی در منطقه گسترش یافته و تا به امروز پابرجا مانده است. در سال ۱۰۰۴ میلادی، پادشاه آلمان، هنری دوم حاکمیت منطقه را در اختیار گرفت و طی این دوره مسیحیت بطور گسترده در سراسر منطقه گسترش یافت و قلعه معروف و زیبای بلد نیز در همین دوره ساخته شد که تا به امروز بعنوان یکی از غنی ترین آثار تاریخی کشور اسلوونی حفظ و نگهداری شده و مورد توجه قرار دارد. در سال ۱۸۰۸ میلادی حاکمیت منطقه به پادشاهی اتریش منتقل گردید و در سال ۱۹۱۸ سراسر منطقه که شامل دریاچه و شهر بلد بود در اختیار پادشاهی یوگوسلاوی قرار گرفت و بعنوان استراحتگاه تابستانی شناخته شد.

06-%d8%aa%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%ae%da%86%d9%87

امروزه منطقه، بخشی از کشور مستقل اسلوونی محسوب می شود که از جمهوری یوگوسلاوی سابق تفکیک شده است. از سال ۱۹۶۰ با گسترش روستاهای اطراف دریاچه و رواج ویلاسازی در منطقه، بلد بعنوان یک شهر به رسمیت شناخته شد و پس از آن بخش های زیادی از زمین های اطراف دریاچه توسط افراد متمول خریداری شده و به ساخت ویلا و مجموعه های تفریحی اختصاص یافت.

 

آب و هوا

 

بلد در منطقه ای کوهستانی و مرتفع واقع شده و دارای آب و هوایی بسیار عالی کوهستانی و پاکیزه است که در فصل بهار و تابستان بسیار مناسب سفر و سیاحت محسوب می شود. متوسط دمای هوا در طول سال ۲۰ درجه سانتیگراد است که دمایی بسیار ایده آل بشمار می رود. گرم ترین ماههای سال جولای و آگوست و سردترین ماه های سال دسامبر و ژانویه هستند. بیشترین بازدید گردشگران مطابق آمار در ماه ژوئن تا آگوست می باشد.

مرواریدهای پنهان اروپا , بلد دریاچه رویایی مرواریدهای پنهان اروپا , بلد دریاچه رویایی مرواریدهای پنهان اروپا , بلد دریاچه رویایی مرواریدهای پنهان اروپا , بلد دریاچه رویایی مرواریدهای پنهان اروپا , بلد دریاچه رویایی

وضعیت اقتصادی

 

کشور اسلوونی دارای اقتصادی توسعه یافته است و پس از جمهوری چک، ثروتمندترین کشور در بین کشورهای اسلواک محسوب می شود. واحد پول مورداستفاده در اسلوونی واحد پول اروپای متحد یورو می باشد.  شهر بلد متأثر از وضعیت اقتصادی کشور اسلوونی و همچنین توسعه صنعت گردشگری و بازار صنایع مرتبط مانند هتلداری و فروش اجناس که در این منطقه انجام گرفته است، دارای رونق اقتصادی مطلوبی بوده و سطح امکانات عمومی و رفاهی در این منطقه بسیار مطلوب ارزیابی می شود.

مرواریدهای پنهان اروپا , بلد دریاچه رویایی-economy مرواریدهای پنهان اروپا , بلد دریاچه رویایی-economy مرواریدهای پنهان اروپا , بلد دریاچه رویایی-economy

دسترسی به منطقه بلد

 

سفر به شهر بلد و مناطق اطراف آن به روشهای مختلف هوایی و زمینی امکان پذیر است. نزدیک ترین فرودگاه به شهر بلد، فرودگاه خوزه پوچنیک می باشد که که دسترسی به فرودگاه  نرخ کرایه رفت و آمد بین فرودگاه و مرکز شهر با اتوبوس ۷ یورو و با تاکسی بین ۴۵ تا ۵۵ یورو می باشد. ایستگاه اتوبوس بلد در منطقه مرکزی شهر واقع شده است و تنها پنج دقیقه با پای پیاده از دریاچه بلد فاصله دارد و در مسیر قلعه تاریخی بلد واقع شده است. بطور روزانه اتوبوس های مسافربری بین لیوبلیانا پایتخت اسلوونی و شهر بلد با فاصله های زمانی یک ساعته و نیمه رفت و آمد می کنند. مدت زمان این مسیر در حدود ۷۵ دقیقه است و کرایه هر نفر در حدود ۷ یورو می باشد که با خرید بلیط پرداخت می شود.

روش دیگر مسافرت به بلد به وسیله قطار می باشد. ایستگاه قطار بلد در ۴ کیلومتری مرکز شهر قرار دارد و بوسیله تاکسی و اتوبوس قابل دسترسی است. قطار مسیر لیوبلیانا – بلد بطور روزانه، در مدت زمان کمتر از یک ساعت فاصله بین دو شهر را طی می کند.

16-%d8%af%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%b3%db%8c 17-%d8%af%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%b3%db%8c 19-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%af%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a8%d9%84%d8%af 20-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%af%da%af%d8%a7%d9%87 21-%d9%82%d8%b7%d8%a7%d8%b1

دیدنی های بلد

دیدنی های بلد

دیدنی های بلد

دیدنی های بلد دیدنی های بلد دیدنی های بلد دیدنی های بلد دیدنی های بلد دیدنی های بلد دیدنی های بلد دیدنی های بلد دیدنی های بلد

دریاچه بلد (Lake Bled)

 

دریاچه بلد بزرگترین آبگیر در سراسر کوهستان جولیان از رشته کوههای آلپ محسوب می شود و یکی از محبوب ترین مناطق گردشگری در سراسر اسلوونی می باشد. این دریاچه یخچالی دارای ۲۱۲۰ متر طول و ۱۳۸۰ متر عرض می باشد و حداکثر عمق آن در حدود ۳۰ متر اندازه گیری شده است. موقعیت خاص جغرافیایی این دریاچه و قرارگرفتن در میان قله های بلند کوهستانی و زمینهای پوشیده از جنگل های انبوه مناظر طبیعی بی نهایت زیبا و نفسگیری در این منطقه پدید آورده است که گردشگران بی شماری را در ایام مختلف سال بویژه در فصل های بهار و تابستان به سوی این منطقه می کشاند.

دریاچه بلد (Lake Bled) دریاچه بلد (Lake Bled) دریاچه بلد (Lake Bled)

جزیره بلد (Bled Island)

 

این جزیره کوچک در میان دریاچه بلد قرار گرفته است و چند ساختمان با قدمت تاریخی در آن ساخته شده است که قدمت آنها به قرون سیزدهم و هفدهم میلادی باز می گردد. بر اساس رسمی قدیمی در بین اهالی منطقه، عروس و دامادهای جوان در روز ازدواج به این جزیره می آیند و در کلیسای قدیمی واقع در جزیره طی مراسمی مذهبی آرزوی خوشبختی کرده و سپس زنگ کلیسا را به صدا در می آورند.

جزیره بلد (Bled Island) جزیره بلد (Bled Island)

قلعه بلد (Bled Castle)

 

ساختمان این قلعه با سنگ های سفید و سرخ در قرن هفدهم میلادی ساخته شده و در دهه ۱۹۵۰ میلادی بازسازی و مرمت شده است. محوطه اصلی قلعه در اطراف یک عبادتگاه کوچک متعلق به قرن ۱۶ میلادی ساخته شده است و موزه ای کوچک با موضوع تاریخ منطقه و همچنین قلعه در این محوطه احداث شده است که آثار تاریخی که برخی از آنها به قرون وسطی باز می گردد در این موزه برای نمایش عموم قرار داده شده است.

قلعه بلد (Bled Castle) قلعه بلد (Bled Castle) 30-%d9%82%d9%84%d8%b9%d9%87-%d8%a8%d9%84%d8%af قلعه بلد (Bled Castle)

کلیسای جزیره (Church of the Assumption)

 

کلیسای تاریخی جزیره با معماری دوره باروک در سال ۱۶۹۸ ساخته شده است و نقاشی های مذهبی و دیواری بسیار زیبا از بخش های مختلف زندگی حضرت مریم (ع) را در خود جای داده است. ناقوس کلیسا که در بین اهالی منطقه به زنگ خوش شانسی مشهور است در سال ۱۵۳۴ میلادی در برج کلیسا نصب شده است و یکی از جاذبه های گردشگری بلد محسوب می شود.

32-%da%a9%d9%84%db%8c%d8%b3%d8%a7%db%8c-%d8%ac%d8%b2%db%8c%d8%b2%d9%87

آبشار اگیلیکا (Iglica Waterfall)

 

این آبشار ۱۸ متری در ۴ کیلومتری جنوب غربی بلد در منطقه غارهای اگلیکا و در مجاورت روستای بوهنیشکا واقع شده است. علاوه بر مناظر طبیعی بی نظیر، گردشگران علاقمند به فعالیت های ورزشی و صخره نوردی به این منطقه سفر می کنند و قدرت خود را در مقابل این آبشار می آزمایند.

33-%d8%a2%d8%a8%d8%b4%d8%a7%d8%b1-%d8%a7%da%af%db%8c%d9%84%db%8c%da%a9%d8%a7

منطقه طبیعی بوهینشکا بلا (Bohinjska Bela)

منطقه طبیعی بوهینشکا بلا در نزدیکی دریاچه بلد واقع شه و دشت های سبز تا تپه های سرسبز و بلندی های پوشیده از درخت می باشد که بسیار دیدنی است.

منطقه طبیعی بوهینشکا بلا (Bohinjska Bela) منطقه طبیعی بوهینشکا بلا (Bohinjska Bela)

منطقه طبیعی ریبنو (The Ribno area)

این منطقه در فاصله ۱.۵ کیلومتری شهر بلد قرار دارد و بخاطر طبیعت زیبا و آرامش مسحورکننده حاکم بر کوهستان این منطقه دارای شهرتی فراوان است. دشت های سرسبز، رودخانه زیبای ساوا بوئینکا و همچنین یک دریاچه طبیعی کوچک از جاذبه های این مجموعه زیبا و دلپذیر از مناظر طبیعی می باشند.

منطقه طبیعی ریبنو (The Ribno area) منطقه طبیعی ریبنو (The Ribno area)

تفریحات زمستانی (Alpine Sports)

با در نظرگرفتن اینکه شهر بلد در کوهپایه های ورودی کوهستان جولیان آلپ واقع شده است، انواع  ورزشهای کوهستانی در فصل های مختلف سرد و در شرایط جوی مختلف در این منطقه دارای رونق بسیار می باشد. ورزشهایی مانند کوهنوری، ضخره نوردی، یخ نوردی، اسکی، اسنوبرد، پیاده روی کوهستان و دیگر ورزشهای کوهستانی مطابق با شرایط  آب و هوایی منطقه انجام می شوند.

تفریحات زمستانی (Alpine Sports) تفریحات زمستانی (Alpine Sports) تفریحات زمستانی (Alpine Sports) تفریحات زمستانی (Alpine Sports) تفریحات زمستانی (Alpine Sports)

 

اقامت و غذا

 

با توجه به اینکه مناطق اطراف دریاچه بلد بعنوان یکی از مراکز اصلی گردشگری در کشور اسلوونی محسوب می شود، هتل ها و مراکز اقامتی و رفاهی بسیاری در این منطقه وجود دارند که در سطوح مختلف از لحاظ امکانات رفاهی و گردشگری در حال ارائه خدمات به گردشگران می باشند که شرح کامل بهترین هتل ها و مراکز اقامتی منطقه بلد در مطلبی جداگانه و بطور مفصل ارائه خواهد شد.

 

بعنوان بخشی از خاک کشور اسلوونی، غذاهای رایج در بلد مشابه نقاط دیگر اسلوونی بوده و غذایی بعنوان غذای محلی منطقه تهیه و سرو نمی شود.

محبوب ترین و رایج ترین غذاهای اسلوونی شامل این غذاها می باشد:

 

Prleska Tunka

این غذای سنتی از ترکیب تکه های گوشت نازک بدون استخوان و کوبیده شده، آرد، تخم مرغ و پودر سوخاری تشکیل شده است و همره با سالاد سرو می شود.

42-prleska-tsnka

Bujta repa

یکی از غذاهای ملی اسلوونی است که از گوشت پخته شده و سبزیجات معطر تهیه می شود. برای تهیه خوراک آن را به آرامی بخارپز می کنند و پس از آماده شدن با چاشنی های دلخواه سرو می شود.

44-bujta-repa2243-bujta-repa

Funsterc

این غذا در واقع نوعی املت است که طرز تهیه آن ریشه در آداب و فرهنگ معدنچیان منطقه دارد چرا که در فرهنگ قدیمی اسلوونی تخم مرغ وعده غذایی اصلی قشر ضعیف جامعه بشمار می رفت از طرفی رنگ سفید یا زرد شفاف این غذا باعث میشد که معدنچیان در حین صرف غذا در فضای تاریک معدن به راحتی غذای خود را دیده و میل کنند.

45-funsterc

Matevz

این غذا وتعلق به مناطق مرکزی اسلوونی است اما در سراسر کشور دارای محبوبیت است و از سیب زمینی پخته، انواع حبوبات و تخم مرغ تهیه می شود و تا حد زیادی مشابه سالاد الویه خودمان می باشد.

46-matevz

 

مرکز اطلاعات بلد

 

شهر بلد دارای چند مرکز اطلاعات گردشگری در نقاط مختلف می باشد که اطلاعات تماس دو مرکز معتبر از این مراکز را در ادامه در اختیار شما قرار داده ایم. با مراجعه به این مرکز ضمن دریافت راهنمایی های مختلف، کتابچه های راهنما در خصوص موقعیت جفرافیایی نقاط دیدنی منطقه، توصیه های امنیتی و نقشه های راهنما به گردشگران ارائه می شود.

 

Infocenter Triglavska roža Bled

Address: Ljubljanska cesta 27, 4260 Bled, Slovenia
Phone:+386 4 578 02 05
Hours:   ۸AM–۴PM

www.tnp.si/narodni_park
______________________________________
Tourist information centre Bled – TIC

Address: Cesta svobode 10, 4260 Bled, Slovenia
Phone:+386 4 574 11 22
Hours:   ۸AM–۹PM

www.td-bled.si

 

%d8%b9%da%a9%d8%b3%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d8%b2%db%8c%db%8c%d9%86%db%8c-14 %d8%b9%da%a9%d8%b3%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d8%b2%db%8c%db%8c%d9%86%db%8c-15 %d8%b9%da%a9%d8%b3%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d8%b2%db%8c%db%8c%d9%86%db%8c-16 %d8%b9%da%a9%d8%b3%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d8%b2%db%8c%db%8c%d9%86%db%8c-17 %d8%b9%da%a9%d8%b3%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d8%b2%db%8c%db%8c%d9%86%db%8c-18 %d8%b9%da%a9%d8%b3%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d8%b2%db%8c%db%8c%d9%86%db%8c-19 %d8%b9%da%a9%d8%b3%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d8%b2%db%8c%db%8c%d9%86%db%8c-20

 

گردآوری بطور اختصاصی وب سایت HAROOZ.COM

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،
عضویت در خبرنامه هروز

برای دریافت جدیدترین پستها از طریق ایمیل
نشانی ایمیل خود را بدون www وارد کنید.

با اشتراک در صفحات اجتماعی ما ،در لحظه از بروزترین ها آگاه شوید.

گردشگری با هروز

راهنمای جامع سفر به اوترخت(بخش دوم)

نمایش مطلب

راهنمای جامع سفر به اوترخت (بخش اول)

نمایش مطلب

بهترین جاذبه های گردشگری شهر لاهه (هلند)

نمایش مطلب

بهترین هتل های ارزان قیمت در شهر لاهه (هلند)

نمایش مطلب

بهترین هتل های بصرفه در شهر لاهه (هلند)

نمایش مطلب
هنوز هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جدیدترین تصاویر ستاره های سینما - جدیدترین مدل های مد و فشن