عضویت در کانال تلگرام موزیک هروز

هروز ، سفر به شهرک ساحلی پوزیتانو

صفحه اصلی دانلود آهنگ جدید دانلود آلبوم موزیک ویدیو سینما و چهره ها گردشگری مد و فشن

سفر به شهرک ساحلی پوزیتانو

دسته بندی: فتو خبر
تعداد نمایش: 6590
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۵

سفر به شهرک ساحلی پوزیتانو

مرواریدهای پنهان اروپا – بخش هشتم : پوزیتانو (ایتالیا)

 

سری مطالب مرواریدهای پنهان اروپا به معرفی تعدادی از زیباترین شهرهای کوچک در نقاط مختلف قاره اروپا اختصاص دارد که با وجود برخورداری از جذابیت های متنوع طبیعی، تاریخی، تفریحی و گردشگری از کانون توجه گردشگران دور مانده اند و سفر به این شهرها با توجه به فضای آرام و دلپذیر و همچنین دورماندن از هیاهو و ازدحام گردشگران پرتعداد تجربه ای شیرین و بیادماندنی محسوب شود. در هشتمین قسمت از این سری مطالب به معرفی جزیره شهرک ساحلی پوزیتانو در یکی از زیباترین سواحل کشور ایتالیا می پردازیم.

معرفی و تاریخچه ای مختصر

 

پوزیتانو (Positano) شهرکی ساحلی با مساحت تنها ۸ کیلومتر مربع و ۳.۹۶۸ نفر جمعیت می باشد که در نوار ساحلی آمالفی، مشهورترین کرانه ساحلی کشور ایتالیا واقع شده است. پوزیتانو بر روی تپه هایی واقع شده است که تا ساحل ادامه دارند و منظره ای تماشایی پدید می آورند. برای گشت و گذار در پوزیتانو بجای گذشتن از کوچه و خیابان، باید از راهرو ها و پلکان هایی عبور کنید که تجربه ای جالب و لذتبخش خواهد بود. پوزیتانو در گذشته، منطقه ای بندری در جمهوری آمالفی بوده است که در قرن شانزدهم و هفدهم میلادی دارای رونق فراوانی بوده است. در نیمه دوم قرن نوزدهم کسب و کار شهر دچار رکودی شدید شد که در نتیجه آن، بیش از نیمی از جمعیت پوزیتانو به ایالات متحده مهاجرت کردند. در طی سالهای مهاجرت انبوه جمعیت پوزیتانو به ایالات متحده، این شهرک ساحلی تبدیل به دهکده ای شد که تنها کسب و کار اهالی آن ماهیگیری بود اما در سال ۱۹۵۳ انتشار مقاله ای از جان اشتاین بک درباره پوزیتانو و مناظر زیبای ساحلی این شهر، توجه گردشگران از داخل کشور ایتالیا و از تمام نقاط اروپا را به پوزیتانو جلب نمود. جان اشتاین بک در جمله ای معروف از آن مقاله می گوید : مکانی رؤیایی که وقتی در آنجا حضور داری غیرواقعی بنظر می آید و وقتی از آن دور می شوی به واقعی بودنش پی خواهی برد.

نام پوزیتانو با افسانه ای قدیمی پیوند خورده است. مطابق این افسانه در دوران باستان، قایقی از سرزمین آناتولی در ساحل این منطقه به گل می نشیند. در میان وسایل و بارهای قرارگرفته در عرشه قایق یک نقاشی از مریم مقدس وجود داشت. ناخدای قایق سرگشته از وضعیتی که به آن گرفتار شده بود، زمزمه ای از تابلوی نقاشی می شنود که به او می گوید مرا اینجا بگذار، مرا اینجا بگذار که در زبان ایتالیایی Posa, Posa تلفظ می شود. او نقاشی را به داخل دریا پرت می کند و در همان لحظه قایق به طرزی معجزه آسا رها شده و به دریا باز می گردد. بومیان منطقه با اعتقاد به اینکه مریم مقدس به روستای آنها برکت داده است، در مجاورت همان نقطه از ساحل کلیسایی بنا می کنند و نام دهکده به پوزیتانو مشهور می شود.

 

 

آب و هوا

 

آب و هوای پوزیتانو دارای ویژگی های آب و هوای مدیترانه ای می باشد که زمستان هایی با سرمایی معتدل و تابستان هایی گرم و مناسب برای تفریحات ساحلی دارد. آب و هوا در ماههای می، ژوئن، سپتامبر و اکتبر بسیار معتدل و ایده آل برای سفر می باشد. گرم ترین ماههای سال ژوئن، جولای و آگوست و خنک ترین ماه سال ژانویه است. پوزیتانو در تمام ماههای سال بین ۳ تا ۱۰ روز شاهد بارندگی می باشد که تأثیری مطلوب بر شرایط آب و هوایی منطقه برجای می گذارد. در مجموع بر اساس اطلاعات موجود، مناسب ترین ایام سال برای مسافرت به پوزیتانو حدفاصل ماههای می تا آگوست در نظر گرفته می شود.

دسترسی به پوزیتانو

 

عمده ترین وسیله حمل و نقل عمومی برای دسترسی به پووزیتانو اتوبوس های گردشگری هستند که حمل و نقل مسافران از سورنتو (Sorrento) یا سالرنو (Salerno) به پوزیتانو را انجام می دهند. با احداث جاده موسوم به جاده SS163 تنها مسیر رابط بین ساحل آمالفی و سایر نقاط کشور ایتالیا بوجود آمده و صنعت گردشگری مناطق ساحلی این منطقه به رونق بسیاری دست یافتند. مسیر ناپل به سورنتو در ادامه، به پوزیتانو منتهی می شود. اگر از این مسیر و بوسیله اتوبوس به پوزیتانو سفر می کنید، ردیف سمت راست را انتخاب کنید و از این فرصت برای ثبت عکس هایی زیبا و خاطره انگیز استفاده کنید! اتوبوس ها پس از رسیدن به پوزیتانو، مسافران را در ایستگاه ورودی که در بالاترین نقطه تپه ای که شهر بر روی آن واقع شده است پیاده می کنند. شما می توانید به دلخواه با پای پیاده به گشت و گذار در نقاط مختلف شهر بپردازید که البته در صورت بهمراه داشتن وسایل سفر، تاکسی بهترین انتخاب برای رسیدن به هتل محسوب می شود.

اگر با خودروی شخصی یا کرایه ای قصد سفر به پوزیتانو را داشته باشید، جاده اصلی اتوسترادا از شهر سورنتو مستقیم به پوزیتانو ختم می شود اما به یاد داشته باشید که جای پارک معضلی خیلی جدی در پوزیتانا محسوب می شود و پارکینگ های عمومی عموماً از قبل رزرو می شوند!  با پرداخت هزینه ای بین ۹۰ تا ۱۴۵ یورو می توانید از سرویس ویژه و خصوصی ترانسفر فرودگاه ناپل به پوزیاتنو استفاده کنید که دسترسی بسیار خوب و بی دردسرمحسوب می شود.   آخرین راه دسترسی به پوزیتانو از طریق دریا و بوسیله قایق های مسافربری کوچک است که بین این پوزیتانو و ناپل در رفت و آمد هستند. یکی از بهترین مزیت های سفر دریایی به پوزیتانو، منظره های زیبای شهر و تپه های مشرف به دریا می باشد که تصاویری خاطره انگیز از سفر به پوزیتانو در ذهن پردشگران و بازدیدکنندگان از شهر به یادگار خواهد گذاشت.

 

دیدنی های پوزیتانو

 

گشت و گذار در پوزیتانو (The place itself)

 

با توجه به موقعیت اقلیمی پوزیتانو، این شهر بر روی تپه های مشرف به دریا ساخته شده است و دارای ساختاری پلکانی می باشد. اگر اهل پیاده روی و سیاحت باشید، گشت و گذار در کوچه ها و پلکان های پرتعدادی که قسمت های مختلف شهر را به هم ارتباط داده است بسیار سرگرم کننده خواهد بود. برای گشت و گذار در پوزیتانو بهمراه داشتن یک نقشه گردشگری از شهر و مناطق اطراف توصیه می شود. همچنین تماشای مناظر بندر زیبای پوزیتانو از بلندی های شهر بسیار دیدنی می باشد.

کلیسای سانتا ماریا (Santa Maria Assunta)

 

یکی از محبوب ترین مکان های دیدنی در پوزیتانو محسوب می شود که گنبد بزرگ و زیبای این کلیسا با کاشی های نقاشی شده به سبک Majolica  از هر گوشه پوزیتانو قابل مشاهده است و بسیار موردتوجه گردشگرانی قرار دارد که به پوزیتانو سفر می کنند. کلیسای سانتا ماریا در سال ۱۹۲۰ ساخت شده است و از معماری دوره بیزانس در طراحی و ساخت بنای آن استفاده شده است. مجسمه ای مریم مقدس با رنگ پوست تیره (Black Virgin) در این کلیسا قرار دارد که از نمادهای پوزیتانو و کلیسای سانتا ماریا محسوب می شود.

جزیره سایرنس (The island of Sirens)

 

مطابق افسانه ای محلی که البته شهرتی جهانی دارد این جزیره بسیار کوچک که در مجاورت ساحل پوزیتانو واقع شده است، محل زندگی سه پری دریایی بوده که ماهیگیران و ملوانان کشتی های عبوری را به وسیله آواز جادویی خود فریب داده و آنها را در دریا غرق می کردند. صرف نظر از افسانه، زیبایی این جزیره در میان آبهای نیلگون با سواحل شنی و صخره ای پوشیده از درخت وصف ناشدنی است. افرادی مشهور چون پابلو پیکاسو، جان اشتاین بک، لیز تیلور و بسیاری دیگر مجذوب زیبایی این جزیره بوده و از هر فرصتی برای گذراندن تعطیلات و استراحت در این جزیره استفاده می کردند.

سواحل پوزیتانو (The Positano Beach)

 

منطقه ساحلی آمالفی یکی از زیباترین مناطق ساحلی کشور ایتالیا محسوب می شود و دارای مناظر طبیعی بسیار زیبا و نفس گیر می باشد که سواحل پوزیتانو پربازدیدترین ساحل این منطقه بشمار می رود. محبوب ترین سواحل پوزیتانو، ساحل لائوریتو (Laurito) ، ساحل آرینزو (Arienzo) می باشند که برای دسترسی به این نقاط ساحلی از مرکز دهکده پوزیتانو به سمت جاده اصلی آمالفی حرکت کرده و پس از طی مسافت تنها یک کیلومتر در مقابل هتل سن پیترو به سمت دریا حرکت کنید تا به ساحل برسید. یکی دیگر از سواحل محبوب پوزیتانو که موضوع اغلب کارت پستال های ساحل پوزیتاو را به خود اختصاص می دهد، ساحل ماریا گرانده (Marina Grande) است که بلندترین خط ساحلی در منطقه پوزیتانو محسوب می شود.

بازار محلی پوزیتانو (The harbor shops)

 

بازار محلی پوزیتانو مکانی مناسب برای خرید سوغاتی و یادگاری های سفر محسوب می شود و انواع صنایع دستی مطقه با رنگ های متنوع و شاد مانند لباس، کلاه، شال و صندل های معروف پوزیتانو که به زیباترین صندل های دنیا معروف هستند، در فروشگاه های این بازار به فروش می رسد. همینطور منطقه برای لیمو های بسیار خوشمزه دارای شهرت است که نوشیدنی های متنوع لیمو از تولیدات محلی منطقه محسوب می شود.

تپه مونته پرتوسو (Montepertuso)

 

این تپه، بالاترین نقطه پوزیتانو محسوب می شود که با رسیدن به این نقطه، منظره ای بی نظیر از کل شهر تا امتداد ساحل دریا در مقابل شما قرار می گیرد. طبیعت اطراف منطقه بسیار دلپذیر و زیباست و مناسب برای دوستداران پیاده روی در فضای سبز می باشد. با توجه به قرار گرفتن در بالاترین نقطه پوزیتانو نسیمی دائمی در جریان است که لذت گشت و گذار در منطقه را دوچندان می کند. بازدید از اینجا یکی از بایدهای سفر به پوزیتانو است که هیچ گردشگری از آن صرف نظر نمی کند.

 

پیاده روی در منطقه (Walk and Hike)

 

در سفر به پوزیتانو، اتومبیل را فراموش کنید و پس از استقرار در هتل با سبک ترین کوله و وسایل همراه به دل طبیعت بزنید و از مسیرهای پیاده روی متعدد که بر روی تپه های مشرف به دریا ایجاد شده است به گشت و گذار در منطقه بپردازید و از مناظر طبیعی بی شمار که در اطراف شما قرار دارد لذت ببرید. معروف ترین و البته زیباترین مسیرهای پیاده روی کوهستانی در منطقه سنتیرو (Sentiero degli Dei)، بالا دی لرانتو (La Baia di Ieranto)، پونتا کامپانلا (Punta Campanella) و لاتوره دلو زیرو (La Torre dello Ziro) می باشد که نباید فرصت گشت و گذار در این مسیرها را از دست بدهید.

 

 

اقامت و غذا

 

پوزیتانو شهرکی گردشگری است از همین رو، مراکز اقامتی مختلفی در این جزیره وجود دارند که خدمات رفاهی در سطوح مختلف به گردشگران ارائه می دهند. هتل ها و مراکز اقامتی متناسب با بودجه های مختلف در پوزیتانو فعالیت می کنند که شرح مفصل این مراکز اقامتی در مطلبی مجزا و بطور مفصل ارائه خواهد شد.  مانند هر شهر بندری یا دهکده ماهیگیری دیگری که در مجاورت دریا واقع شده است، منوی غذای اصلی در پوزیتانو شامل انواع غذاهای دریایی است که در کنار انواع غذاهای بین المللی و شناخته شده اروپایی و آسیایی در رستوران ها و غذاخوری ها سرو می شود.

 

مرکز اطلاعات گردشگری پوزیتانو

 

مرکز اطلاعات گردشگری پوزیتانو، آماده کمک و ارائه اطلاعات لازم و ضروری به گردشگران و مراجعه کنندگان به مرکز می باشد. با مراجعه به این مرکز ضمن دریافت راهنمایی های مختلف، کتابچه های راهنما در خصوص موقعیت جفرافیایی نقاط دیدنی منطقه، توصیه های امنیتی و نقشه های راهنما در کنار دسترسی به اینترنت پرسرعت برای انجام امور ضروری به گردشگران ارائه می شود.

Azienda Autonoma Soggiorno E Turismo

Address: Via Del Saracino 4, 84017 Positano SA, Italy
Phone: +39 089 875067

Website: www.aziendaturismopositano.it

 

 

مناظر دیدنی براچ، مروارید دریای آدریاتیک

 

 

گردآوری بطور اختصاصی وب سایت HAROOZ.COM

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،
عضویت در خبرنامه هروز

برای دریافت جدیدترین پستها از طریق ایمیل
نشانی ایمیل خود را بدون www وارد کنید.

با اشتراک در صفحات اجتماعی ما ،در لحظه از بروزترین ها آگاه شوید.

گردشگری با هروز

بهترین جاذبه های گردشگری اوترخت (هلند)

نمایش مطلب

بهترین هتل های ارزان قیمت در شهر اوترخت (هلند)

نمایش مطلب

بهترین هتل های بصرفه در شهر اوترخت (هلند)

نمایش مطلب

بهترین هتل های لوکس در شهر اوترخت (هلند)

نمایش مطلب

راهنمای جامع سفر به اوترخت(بخش سوم)

نمایش مطلب
هنوز هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جدیدترین تصاویر ستاره های سینما - جدیدترین مدل های مد و فشن