عضویت در کانال تلگرام موزیک هروز

هروز ، سفر به خنت، مروارید پنهان بلژیک

صفحه اصلی دانلود آهنگ جدید دانلود آلبوم موزیک ویدیو سینما و چهره ها گردشگری مد و فشن

سفر به خنت، مروارید پنهان بلژیک

دسته بندی: فتو خبر
تعداد نمایش: 4332
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۵
هروز به این خوبی ، ستاره بزن!

سفر به خنت، مروارید پنهان بلژیک

مرواریدهای پنهان اروپا – بخش یازدهم : خنت (بلژیک)

 

سری مطالب مرواریدهای پنهان اروپا به معرفی تعدادی از زیباترین شهرهای کوچک وبزرگ در نقاط مختلف قاره اروپا اختصاص دارد که با وجود برخورداری از جذابیت های متنوع طبیعی، تاریخی، تفریحی و گردشگری از کانون توجه گردشگران دور مانده اند و سفر به این شهرها با توجه به فضای آرام و دلپذیر و همچنین دورماندن از هیاهو و ازدحام گردشگران پرتعداد تجربه ای شیرین و بیادماندنی محسوب شود. در یازدهمین قسمت از این سری مطالب به معرفی شهر زیبای خنت در کشور بلژیک می پردازیم.

معرفی و تاریخچه ای مختصر

 

شهر بندری خنت (Ghent) مهم ترین شهر در ایالت فلندرز شرقی (East Flanders) در کشور بلژیک است که با جذابیت های فراوان گردشگری که در خود جای داده است در لیست مرواریدهای پنهان قاره اروپا قرار دارد. اولین سکونتگاه های شهر خنت در نواحی اطراف محل تلاقی دو رودخانه شلده (Scheldt) و لییز (Leie) بوجود آمد و از آخرین سالهای دوره تاریخی که به قرون وسطی در اروپا شناخته می شود به یکی از مهم ترین و ثروتمندترین شهرها در شمال اروپا تبدیل شد بطوریکه چمعیت این شهر در سال ۱۳۰۰ میلادی بیش از ۵۰۰۰۰ نفر ثبت شده است.

آثار و شواهد کشف شده در منطقه نشان می دهد که اولین سکونتگاه های اطراف دو رودخانه شلده و لییز در دوران تاریخی موسوم به عصر سنگ و همچنین عصر آهن برمی گردد. بسیاری از تاریخ دانان ریشه نام خنت را در واژه گاندا (Ganda) می دانند که در زبان سلتیک به معنای محل تقاطع دو رودخانه می باشد. پس از دوران شکل گیری اولیه سکونتگاه خنت، در سالهای قرون وسطی پس از ساخته شدن دو صومعه سنت پیتر و سنت باوئو شهر خنت وارد دوره ای جدید از حیات خود شد و این توسعه تا قرن یازدهم میلادی و تبدیل شدن خنت از سکونتگاهی پرجمعیت به یک شهر مهم و پرجنب و جوش ادامه داشت. در این دوره زمانی شهر خنت با بیش از ۶۵۰۰۰ جمعیت، پس از پاریس در فرانسه دومین شهر بزرگ در شمال اروپا بشمار می رفت. جایگاه ویژه خنت در قاره اروپا طی قرون شانزدهم و هفدهم میلادی به نزولی تدریجی دچار شد تا اینکه در سال ۱۷۴۵ میلادی توسط نیروهای فرانسوی تسخیر شد.

در اوایل قرن نوزدهم حاکمیت شهر خنت و مناطق اطراف آن، بین امپراطوری اتریش و پادشاهی بریتانیا جابجا شد تا اینکه در سال ۱۹۱۳ و با انقلاب بلژیک به عنوان بخشی از خاک این کشور درامد. در طول دو جنگ جهانی اول و دوم شهر خنت توسط نیروهای آلمانی اشغال شد تا اینکه در سال ۱۹۴۴ در عملیاتی مشترک نیروهای ارتش انگلستان و چریک های بلژیکی موسوم به موش های صحرا آزاد شد و به خاک بلژیک بازگشت.

آب و هوا

 

شهر خنت دارای آب و هوایی با خصوصیات کشورهای غرب اروپا و بسیار معتدل است که تفاوت کمترین و بیشترین دمای آن در طول فصل های مختلف سال اختلافی چشمگیر محسوب نمی شود. در طول سال، فصلی با آب و هوای گرم و خشک وجود ندارد و بارش باران در طول سال بطور متناوب ادامه دارد. متوسط دمای هوا در طول سال ۲۲ درجه سانتیگراد است که هوایی بسیار مطلوب ارزیابی می شود. گرم ترین روزهای سال در ماه جولای و آگوست و سردترین اوقات سال در ماه ژانویه و دسامبر با حداقل دمای صفر درجه سانتیگراد می باشد. دمای هوا در گرم ترین روزهای تابستان به ندرت به بیش از ۲۴ درجه سانتیگراد می رسد. در مجموع بر اساس اطلاعات موجود، بیشترین بازدید گردشگران از ترونی در ماه های جولای و آگوست می باشد.

 

وضعیت اقتصادی

 

بندرگاه خنت که در شمال شهر قرار گرفته است، سومین بندر بزرگ بلژیک محسوب می شود و یکی از منابع درآمد اصلی شهر محسوب می شود. این بندرگاه از طریق کانال بزرگ خنت-ترنویزن قابل دسترسی است و با بندرگاه ترنویزن در بخش غربی رودخانه شلده در ارتباط است. این بندرگاه یکی از نقاط اصلی حمل و نقل محصولات کمپانی های بسیار معتبر مانند ولوو، هوندا و استورا محسوب می شود. شهر خنت همچنین یکی از مراکز دانشگاهی کشور بلژیک بشمار می رود که اقامت دانشجویان و مؤسسات علمی مختلف در این شهر یکی دیگر از منابع کسب درامد برای این شهر می باشد. در کنار مواردی که به آنها اشاره شد، در سالهای اخیر رشد چشمگیر صنعت گردشگری و موقعیت های شغلی مرتبط با این صنعت در خنت و مناطق اطراف این شهر یکی از عمده ترین منابع درآمد ساکنین منطقه بشمار می رود که پیش بینی می گردد در آینده با رونق بیشتری همراه شود.

دسترسی به ترونی

 

هواپیما

شهر خنت دارای فرودگاه نمی باشد اما خطوط جاده ای با کیفیت و امنیت بسیار بالا و تاکسی های ویژه برای دسترسی به فرودگاه بین المللی بروکسل در دسترس قرار دارند.

قطار

شبکه راههای جاده ای و همینطور شبکه ریلی در کشور بلژیک بسیار گسترده و در وضعیتی بسیار مطلوب قرار دارد. فاصله شهر خنت و شهر بروکسل پایتخت بلژیک بوسیله قطار تنها ۳۰ دقیقه می باشد. خنت در مسیر اصلی ریلی بین شهرهای بروکسل و بروژ قرار دارد و به همین دلیل بسیاری از گردشگران که قصد مسافرت به یکی از این دو شهر را دارند زمانی از سفر خود را برای سیاحت در شهر خنت اختصاص می دهند و هرگز نیز پشیمان نخواهند شد. دو ایستگاه قطار اصلی در شهر خنت وجود دارد که دسترسی به تمام نقاط کشور بلژیک از طریق قطارهایی که به این دو ایستگاه وارد می شوند امکان پذیر است.

اتومبیل و اتوبوس

بزرگراه های کشور بلژیک یکی از بهترین نمونه های موجود در سراسر قاره اروپا محسوب می شوند و سفر زمینی بوسیله خودرو شخصی و اتوبوس را به یکی از بهترین گرینه های موجود برای مسافرت به نقاط مختلف این کشور بدل نموده اند. شهر خنت به دو بزگراه اصلی E40 و E17 متصل می باشد که ارتباط این شهر با شهرهای بروکسل و لیل فراهم ساخته اند. مدت زمان مسافرت از طریق این بزرگراه ها با توجه به میزان ترافیک بین ۴۰ تا ۸۰ دقیقه تخمین زده می شود.

شرکت اتوبوسرانی Eurolines خطوط ویژه از شهرهای مختلف اروپایی مانند پاریس، آمستردام و لندن به شهر خنت برقرار نموده است که مسافرت و حمل و نقل مسافران در این خطوط  به وسیله اتوبوس های بسیار مدرن و پرامکانات موسوم به Megabus صورت می گیرد.

دیدنی های خنت

 

شهر خنت شهری در حال رشد و نه چندان بزرگ می باشد که می توان آنرا نقطه تقاطع شهری مدرن و در حال تبدیل به شهری پرجمعیت و شهری کوچک و خودمانی در نظر گرفت که به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی و قرارگرفتن در مجاورت کانال بزرگ خنت-ترنویزن و در اختیارداشتن بندرگاهی بزرگ، طبیعت زیبای مناطق اطراف و همچنین معماری زیبای شهری و قرارگرفتن مراکز دانشگاهی بسیار موردتوجه ساکنین مناطق اطراف برای مهاجرت و زندگی قرار دارد و همین ویژگی ها این شهر را به مقصدی جالب توجه برای گردشگران داخلی و خارجی بشمار می آورد.

شهر خنت دارای پیشینه تاریخی است که به قرون وسطی و حتی عصر آهن و سنگ بازمی گردد و آثار تاریخی و مکان های دیدنی بسیاری از این تاریخ غنی بجامانده است که در هارمونی کامل با معماری کنونی شهر قرار دارند و در کنار طبیعت زیبای منطقه و همچنین مردمی مهربان و خوش برخورد شهر خنت را به مقصدی ایده آل برای مسافرت بدل نموده است.

 

برج ناقوس  و تالار تاریخی شهر  (Belfort Tower and Lakenhalle)

 

برج ناقوس تاریخی خنت، سمبل استقلال این شهر محسوب می شود که ساخت آن در سال ۱۳۱۳ میلادی اغاز شد و در سال ۱۳۸۰ به پایان رسید. صدای ناقوس این برج بلند ۶۶ متری که در مرکز شهر واقع شده، سالهاست که در شهر خنت شنیده می شود. در بازدید از این برج منظره زیبای پانورامیک شهر خنت در مقابل شما قرار می گیرد که بسیار دیدنی است. تالار تاریخی شهر در سال ۱۴۲۵ ساخته شده در مجاورت برج ناقوس قرار دارد و محل خرید و فروش البسه و پارچه های نخی و پشمی در منطقه بشمار می رفته است.

  صومعه سنت باوو (St. Bavo’s Cathedral)

 

این صومعه تاریخی با معماری بیرونی بسیار زیبای گوتیک و باروک و فضای داخلی مسحورکننده که با مجسمه ها و نقاشی هایی خیره کننده تزیین شده است یکی از نمادهای دوران پرشکوه شهر خنت در قرن پانزدهم میلادی بشمار می رود. تمام آثار تاریخی و اشیاء قیمتی که در مجموعه صومعه و کلیسا وجود داشته است حفظ و نگهداری شده و در معرض نمایش عموم قرار داده شده است.

 

قلعه گراون اشتین (Castle of Gravensteen)

 

این قلعه در سال ۱۱۸۰ توسط کنت فیلیپ ساخته شده است. دیوارهای قلعه با ضخامت ۲ متر نشان از اراده آهنین در ساخت این قلعه برای دفاع از شهر خنت در مقابل حمله کنندگان دارد. داخل قلعه مجموعه ای کامل از ابزار و ادوات جنگی و نظامی در معرض نمایش عموم قرار داده شده است و معماری داخلی قلعه نمونه ای مثال زدنی از معماری نظامی محسوب می شود.

 

کلیسای سنت نیکلاس (St Nicholas’s Church)

 

کلیسای سنت نیکلاس که در فاصل قرن سیزدهم تا پانزدهم ساخته شده و یکی دیگر از نمادهای تاریخی خنت در دورانی است این شهر یکی از قدرتمندترین و بانفوذترین شهرهای قاره اروپا محسوب می شد. معماری بکاررفته در کلیسای سنت نیکلاس معماری گوتیک بوده است که در سالهای اخیر عملیات بازسازی بخش های مختلف از این کلیسا آغاز شده و هنوز در حال انجام است.

مرکز هنری وورایت (Vooruit Arts Centre)

 

شهر خنت تعداد زیادی از ساختمان های دارای معماری زیبای کلاسیک را در خود جای داده است که وجود این ساختمانها حال و هوایی نوستالژیک و دوست داشتنی به نقاط مختلف این شهر بخشیده است. یکی از جنبش های تأثیرگذار در شرایط اقتصدی و اجتماعی شهر خنت، اتحادیه وورایت بشمار می رود که از قرن نوزدهم تشکیل شده و همچنان نیز به فعالیت های خود ادامه می دهد. این اتحادیه که در فضای سیاسی و اجتماعی سوسیال دموکرات شهر خنت تشکیل شد، هدف اصلی فعالیت های آن ایجاد امکانات و شرایط مناسب زندگی برای قشر کارگر می باشد فروشگاه، نانوایی، یک سینما و یک مرکز فرهنگی در شهر خنت ساخته است که این ساختمان ها همچنان حفظ و نگهداری شده و یکی از جاذبه های دیدنی خنت محسوب می شوند.

 

  موزه صنعت و کارگر (Museum about industry, labour and textile)

 

این موزه در مکان یکی از کارخانه های قدیمی شهر خنت ساخته شده است و روند تاریخی ورود صنایع مختلف به شهر خنت و مناطق اطراف و تاثیر آن بر روند زندگی اجتماعی مردم منطقه را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می دهد.

موزه هنرهای تجسمی (Museum of fine arts)

 

این موزه تعداد زیادی آثار هنری از قرون وسطی تا عصر حاضر را در خود جای داده است که تمرکز آن بر آثار هنری فلمیش (Flemish Art) می باشد که ریشه در سبک هنری منطقه جنوب کشور هلند فعلی می باشد. همچنین بخش وسیعی از آثار ارائه شده از هنرمندان فرانسوی می باشد.

 

فستیوال خنت (Gentse feesten)

 

فستیوال شهر خنت با قدمتی در حدود ۱۷۰ سال، هر ساله در پایان سومین هفته از ماه جولای در طی ده روز برگزار می شود و امروزه بعنوان یکی از بزرگترین فستیوال های قاره اروپا شناخته می شود. برنامه های متعدد موسیقی و هنری، برنامه های متنوع تفریحی برای کودکان و بسیاری فعالیت های گروهی و اجتماعی طی ۱۰ روز انجام می شود که شرکت در غالب برنام های این فستیوال رایگان می باشد.

تور سیاحتی کانال (Rederij Dewaele Canal Cruise)

 

این تور یک ساعته که توسط قایق های تفریحی کوچک و بزرگ در کانال خنت برگزار می شود بهترین راه تماشای مناظر زیبای شهر محسوب می گردد. گردشگران سوار بر این قایق های تفریحی از نقاط مختلف شهر که در مجاورت کانال بزرگ شهر قرار دارند بازدید می کنند.

اقامت و غذا

 

شهر خنت یکی از مراکز گردشگری شناخته شده در کشور بلژیک محسوب می شود بر همین اساس، مراکز اقامتی مختلفی در این شهر وجود دارند که خدمات رفاهی در سطوح مختلف به گردشگران ارائه می دهند که محبوب ترین این مراکز Youth Hostel De Draecke، Hostel 47، Heban، Hotel Trianon و همچنین هتل NH Gent Belfort می باشند. هتل ها و مراکز اقامتی متناسب با بودجه های مختلف در شهر خنت فعالیت می کنند که شرح مفصل این مراکز اقامتی در مطلبی مجزا و بطور مفصل ارائه خواهد شد.

غذاهای رایج و موردعلاقه در خنت و مناطق اطراف شامل غذاهایی تأثیر گرفته از سبک آشپزی فرانسوی و هلندی هستند که محبوب ترین این غذاها (stoverij) و (Gentse waterzooi) نام دارند.  Stoverij خوراکی تهیه شده از گوشت پخته شده با سبزیجات معطر و پیاز است و Gentse وعده ای از گوشت سرخ شده ماهی است که به همراه سبزیجات سرو می شود. محبوب ترین رستوران های خنت در نقاط مختلف شهر پراکنده هستند که ویژگی خوبی برای این شهر محسوب می شود. رستوران Café des arts در مرکز شهر واقع شده و منویی متنوع از غذاهای مخصوص منطقه را به مشتریان خود ارائه می دهد. اگر به دنبال غذاهای اصیل بلژیکی هستید رستوران t’Oud klooster انتخابی ایده آل برای شما محسوب می شود. رستوران Mosquito coast یکی از متنوع ترین منوهای موجود در بین رستوران های شهر خنت را در اختیار شما قرار می دهد که با کیفیتی بالا پخته و سرو می شوند.

مرکز اطلاعات گردشگری خنت

 

مراکز اطلاعات گردشگری خنت، آماده کمک و ارائه اطلاعات لازم و ضروری به گردشگران و مراجعه کنندگان به مرکز می باشند. با مراجعه به این مراکز ضمن دریافت راهنمایی های مختلف، کتابچه های راهنما در خصوص موقعیت جفرافیایی نقاط دیدنی منطقه، توصیه های امنیتی و نقشه های راهنما در کنار دسترسی به اینترنت پرسرعت برای انجام امور ضروری به گردشگران ارائه می شود.

Tourist Information Centre Gent
Address: Sint-Veerleplein 5, 9000 Gent, Belgium
Phone:  +۳۲ ۹ ۲۶۶ ۵۶ ۶۰

Website: www.visit.gent.be

 

……………………………………………………..

 

گردآوری بطور اختصاصی وب سایت HAROOZ.COM

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،
عضویت در خبرنامه هروز

برای دریافت جدیدترین پستها از طریق ایمیل
نشانی ایمیل خود را بدون www وارد کنید.

با اشتراک در صفحات اجتماعی ما ،در لحظه از بروزترین ها آگاه شوید.

گردشگری با هروز

بهترین مناطق ساحلی کشور هلند

نمایش مطلب

بهترین هتل های لوکس در کشور هلند (بخش دوم)

نمایش مطلب

بهترین هتل های لوکس در کشور هلند (بخش اول)

نمایش مطلب

بهترین جاذبه های گردشگری در هلند

نمایش مطلب

راهنمای سفر به هلند (بخش سوم)

نمایش مطلب
mohammad گفته :

بسیار عالی هست

جدیدترین تصاویر ستاره های سینما - جدیدترین مدل های مد و فشن