هروز - دانلود آهنگ جدید ایرانی ، دانلود موزیک

Most Popular Musics, Albums & Videos

هر روز » فتو خبر » راهنمای سفر به هلند (بخش دوم)

راهنمای سفر به هلند (بخش دوم)

تعداد نمایش: 1085 / تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶

 مناطق اصلی و شهرهای مهم هلند

 کشور هلند دارای نظام حکومتی سلطنت مشروطه است و در تقسیمات مناطق کشوری به ۴ منطقه اصلی بزرگ و ۱۲ استان تقسیم شده است که (provinces) نامیده می شوند. با وجود اینکه هلند در مقیاس جهانی، کشوری کوچک و کم جمعیت محسوب می شود با اینحال هر یک از استان های این کشور دارای تفاوت های زبانی و فرهنگی بسیاری هستند که در نگاه اول مورد انتظار نمی باشد. چهار منطقه اصلی کشور هلند به شرح زیر می باشند :

 منطقه غرب هلند (Western Netherlands)

این منطقه در کشور هلند  نامیده می شود و با قرار داشتن چهار شهر بسیار مهم و پرجمعیت کشور هلند یعنی شهرهای  Flevoland ، North Holland ،  South Holland و Utrecht مهم ترین منطقه در این کشور و به اصطلاح قلب تپنده کشور هلند بشمار می رود و بلحاظ خصوصیات طبیعی بسیار زیبا و دیدنی است.

Western Netherlands

 منطقه شمال هلند (Northern Netherlands)

کم جمعیت ترین منطقه در بین مناطق چهارگانه اصلی در کشور هلند که کمتر از بقیه نواحی مورد توجه و محبوبیت گردشگران خارجی قرار گرفته است اما بطور عکس بسیار مورد علاقه مردم کشور هلند قرار دارد. چند دریاچه و جزیره توریستی در این منطقه قرار دارند که از مناطق محبوب برای گذراندن تعیطیلات آخر هفته نزد مردم هلند بشمار می روند.

Northern Netherlands

 منطقه شرق هلند (Eastern Netherlands)

بیشترین مناطق طبیعی در کشور هلند در شرق این کشور قرار گرفته اند بطوریکه بزرگترین پارک های ملی و مناطق طبیعی حفاظت شده هلند از جمله Hoge Veluwe National Park و Hanzesteden در  این منطقه واقع شده اند. مهم ترین شهرهای منطقه شرق عبارتند از Zutphen ، Zwolle و Doesburg.

Eastern Netherlands

 منطقه جنوب هلند (Southern Netherlands)

بخش جنوب کشور هلند بیشترین تفاوت های فرهنگی و تاریخی و مذهبی را با بقیه مناطق کشور هلند دارد شاید بتوان این منطقه را کاتولیک ترین تقسیم بندی جمعیتی مذهبی کشور هلند بشمار آورد که جشن های مذهبی و کارناوال های خیابانی که دارای پیشینه مذهبی هستند در این منطقه در ایامی خاص از سال برگزار می شوند.

Southern Netherlands

شهرهای مهم هلند به شرح زیر می باشند :

 • آمستردام (Amsterdam)، پایتخت سلطنتی هلند با معماری بسیار زیبا و تأثیرگذار، کانال های آب این هر که به grachten مشهور هستند، موزه ها و مراکز فرهنگی متعدد و همچنین فضاهای سبز دلپذیر یکی از زیباترین شهرهای قاره اروپا است که همچنین بخاطر فرهنگ روشن فکر و آزاد اندیشانه حاکم بر این شهر دارای شهرت ویژه ای است.

Amsterdam

 • روتردام (Rotterdam)، دومین شهر بزرگ هلند که در تقسیمات منطقه ای این کشور در منطقه Southern Netherlands قرار گرفته است و با معماری شهری بسیار مدرن و آثار تاریخی و مذهبی بسیار دیدنی یکی از مهم ترین مراکز اقتصادی قاره اروپا و کشور هلند محسوب می شود.

 • آرنهم (Arnhem)، شاید بتوان این شهر را سرسبز ترین شهر در کشور هلند بشمار آورد که علاوه بر جاذبه های طبیعی دارای یک بخش قدیمی و محله تاریخی است که مورد توجه گردشگران قرار دارد همچنین محل برگزاری چند گردهمایی و فستیوال فرهنگی و هنری می باشد.

Arnhem

 • دلفت (Delft)، شهری با قدمت تاریخی بسیار قدیمی که کمتر از آنچه شایسته بوده است موردتوجه صنعت گردشگری قرار گرفته است و سرامیک های آبی و سفید ساخت این شهر دارای شهرت و محبوبیت زیادی هستند.

Delft

 • گرونیگن (Groningen)، شهری دانشگاهی که جمعیت جوان بسیاری را در خود جای داده است و از جمله شهرهایی است که جنب و جوش حاکم بر آن اغلب تا صبح ادامه دارد.

Groningen

 • هاگ (The Hague)، این شهر محل اقامت و استقرار ادارات دولتی و وزارتخانه های کشور هلند و همچنین محل سکونت خانواده سلطنتی هلند می باشد.

The Hague

 • آیندهوون (Eindhoven)، پنجمین شهر بزرگ هلند که بهترین مکان برای تجربه و دیدن فرهنگ مردمی کشور هلند محسوب می شود.

Eindhoven

 • ماستریخت (Maastricht)، یکی از شهرهای تاریخی و بسیار متفاوت در کشور هلند که در جنوب کشور قرار دارد و جذابیت های تاریخی و معماری بسیاری دارد.

Maastricht

 • نایمخن (Nijmegen)، قدیمی ترین شهر هلند و روتردام (Rotterdam) با معماری شهری مدرن و بسیار دیدنی از دیگر شهرهای مهم و محبوب کشور هلند نزد گردشگران داخلی و خارجی محسوب می شوند که راهنمای سفر به هر یک از این شهرها بزودی به شما عزیزان ارائه خواهد شد.

Nijmegen

حمل و نقل در کشور هلند

بیش از نیمی از کل مسافرت های انجام شده در داخل خاک کشور هلند توسط اتومبیل انجام می شود و سهم ناوگان حمل و نقل عمومی در مسافرت های انجام شده تنها ۵ درصد است. شبکه بزرگراه های کشور هلند نزدیک به ۱۴۰.۰۰۰ کیلومتر است و در کنار آلمان، بلژیک و فرانسه متراکم ترین و گسترده ترین شبکه ارتباط جاده ای در بین کشورهای جهان بشمار می رود. حدود ۱۵ درصد از فواصل بین شهرها توسط ناوگان عمومی و بخصوص قطار صورت می گیرد که بیش از ۳۰۰۰ کیلومتر خط آهن تقریباً تمام شهرهای کشور هلند را تحت پوشش خود قرار داده است. استفاده از دوچرخه برای رفت و آمد در مسیرهای داخل شهری، رواج و محبوبیت خاصی در بین مردم هلند دارد و میزان استفاده از دوچرخه با میزان استفاده از قطار برابری می کند. مطابق آمار بیش از ۱۸ میلیون دستگاه دوچرخه در کشور هلند وجود دارد و اینکشور در کنار دانمارک دو کشور دارای بالاترین فرهنگ دوچرخه سواری در شهرهای خود می باشند. در هلند بیش از ۳۵.۰۰۰ کیلومتر مسیر مخصوص تردد دوچرخه سواران وجود دارد و امکانات پارک دوچرخه و همچنین چراغ های راهنمایی مخصوص تردد دوجرخه سواران در خیابان ها وجود دارد.

تردد دریایی و یا از طریق رودخانه های بزرگ و پرآب Meuse و Rhine یکی دیگر از شیوه های محبوب تردد و مسافرت در کشور هلند محسوب می شود. شهر روتردام بیشترین تعداد بندرگاه ها برای پهلوگرفتن کشتی های مسافربری را در خود جای داده است. این شهر ازنظر تعداد بندرگاه های فعال در بخش های گردشگری و تجاری در جایگاه هشتم جهان قرار دارد و سالیانه بیش از ۴۴۰ میلیون تن محموله های تجاری در این شهر ترانسفر می شود. در آخرین جایگاه مسافرت های هوایی قرار می گیرد که در تمام شهر های هلند توسط فرودگاه های بزرگ و مجهز پشتیبانی می شود که سالیانه بیش از هفتاد میلیون مسافر را جابجا می کنند.

ورود به هلند

هلند یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن است در نتیجه اتباع کشورهای عضو این پیمان می توانند براحتی و بدون هیچ کنترل و نیاز به کسب روادید به این کشور وارد شوند. البته توجه به این نکته الزامی است که ورود بدون هیچگونه توقف و سیر روال های کنترلی تنها به اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا اختصاص دارد و بقیه اتباع کشورهای عضو پیمان شینگن احتمال دارد مجبور به توقف در چند ایستگاه کنترل مرزی شوند. اتباع بقیه کشورهایی که عضو این پیمان نیستند برای ورود به هلند باید ویزا تهیه نمایند که مدت زمان اقامت برای دارندگان این ویزا به مدت ۹۰ روز می باشد. برای اقامت بیش از ۹۰ روز باید حتما در ۳۰ روز اول اقامت، برای دریافت ویزای مخصوص اقامت طولانی مدت اقدام شود.

Netherlands entery Netherlands entery Netherlands entery

 • مسافرت هوایی

مهم ترین و بزرگترین فرودگاه در کشور هلند، فرودگاه Schiphol Airport در نزدیکی شهر آمستردام است و پس از فرودگاه های لندن، پاریس و فرانکفورت، چهارمین فرودگاه بزرگ اروپا محسوب می شود که میزبان پروازهای بین المللی به تمام فرودگاه های معتبر و بزرگ جهان می باشد.  یکی از ویژگی های منحصربفرد فرودگاه بین المللی آمستردام وجود مسیر های قطار مستقیم از این فرودگاه به دیگر شهرهای مهم هلند از جمله آمستردام، روتردام، هاگ و اوترخت است. این قطارهای که در خطوط ویژه و سریع السیر حرکت می کنند به مسیرهای خارجی مانند کشورهای بلژیک و فرانسه نیز متصل هستند و حتی در ورود به کشور آلمان به سیستم حمل و نقل شهری این کشور نیز متصل هستند. استفاده از این قطارها همچنین راحت ترین و ارزان ترین روش برای تردد بین آمستردام و دیگر شهرهای هلند به فرودگاه Schiphol  محسوب می شوند.

Schiphol Airport Schiphol Airport

دیگر فرودگاه های مشهور و معتبر بین المللی در کشور هلند عبارتند از Eindhoven Airport ، Maastricht ، Rotterdam و Groningen که بسیار کوچکتر از فرودگاه آمستردام هستند و بسیاری پروازهای متعلق به خطوط هوایی ارزان تر اروپایی در این فرودگاه ها فعالیت می کنند.

Schiphol Airport

 • مسافرت زمینی با قطار

مسافرت با قطارهای خطوط سریع السیر که به شبکه سراسری خطوط راه آهن اروپا متصل هستند، بدون شک یکی از بهترین گزینه ها برای سفر به هلند محسوب می شود. کشور هلند مشابه کشور اسپانیا یکی از مجهزترین و مدرن ترین شبکه های سراسری قطارهای سریع السیر در قاره اروپا را در اختیار دارد که شهرهای بزرگ هلنذ را به یکدیگر متصل می کند. با توجه به تنوع جغرافیایی هلند و مناظر بسیار زیبای طبیعی که در نقاط مختلف این کشور وجود دارد مسافرت بوسیله قطار و تماشای این مناظر در حالیکه می توانید از امکانات رفاهی بسیار عالی موجود در این قطارها استفاده کنید، از بهترین گزینه های موجود محسوب می شود.

Netherlands train Netherlands train Netherlands train

برای مسافرت با قطار در داخل خاک هلند، خطوط شرکت قطارهای مسافربری Thalys معتبرترین خط مسافری این کشور محسوب می گردد که تمام نقاط کشور هلند را تحت پوشش قرار داده و همچنین ارتباط با کشورهای فرانسه، انگلستان و بلژیک را برقرار نموده است. برای مسافرت و تردد بین هلند و کشورهای آلمان، سوئیس، دانمارک و لهستان باید از قطارهای متعلق به شرکت ICE استفاده کنید.

Netherlands train

 • مسافرت زمینی با اتوبوس

با توجه به اینکه جغرافیایی کشور هلند بصورت دشت های وسیع و بسیار سرسبز و در بسیاری از مناطق پوشیده از گلهای رنگارنگ است مسافرت بوسیله اتوبوس می تواند گزینه ای بسیار قابل توصیه بخصوص برای کسانی باشد که از تماشای مناظر طبیعی مختلف و متنوع لذت می برند. شرکت های اتوبوسرانی Eurolines ، Megabus و PublicExpress مهم ترین و اصلی ترین شرکت های خدمات دهنده در کشور هلند محسوب می شوند که تردد و حمل و نقل مسافر به کشورهای انگلستان، آلمان، لهستان، ایتالیا، بروکسل و فرانسه را انجام می دهند.

Netherlands bus Netherlands bus Netherlands bus

 • مسافرت دریایی

با توجه به مجاورت با دریا و وجود رودخانه های بزرگ و پرآب در هلند رفت و آمد بوسیله کشتی های بزرگ و قایق های مسافربری در این کشور رایج است. بیشترین رفت و آمد دریایی با کشور انگلستان و از طریق سه شرکت بزرگ کشتیرانی Stena Line ، DFDS Seaways و  P&O Ferries که در هلند فعالیت دارند انجام می شود. برای آگاهی از قیمت بلیط مسیرهای مختلف و برنامه زمانبندی آنها می توانید به سایت اینترنتی www.AFerry.co.uk مراجعه کنید. با خرید بلیط های Dutchflyer می توانید علاوه بر مسافرت دریایی در ادامه مسیر خود از امکانات خطوط راه آهن نیز استفاده کنید که برای خرید این بلیط ها باید مسیر مسافرت خود را تعیین نمایید.

Netherlands sea way Netherlands sea way Netherlands sea way Netherlands sea way Netherlands Netherlands Netherlands

گردآوری بطور اختصاصی وب سایت HAROOZ.COM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب های شاخص