عضویت در کانال تلگرام موزیک هروز

هروز ، راهنمای جامع سفر به آمستردام (بخش اول)

صفحه اصلی دانلود آهنگ جدید دانلود آلبوم موزیک ویدیو سینما و چهره ها گردشگری مد و فشن

راهنمای جامع سفر به آمستردام (بخش اول)

دسته بندی: فتو خبر
تعداد نمایش: 598
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۶

راهنمای جامع سفر به آمستردام (بخش اول)

آمستردام (Amsterdam) پایتخت هلند و مرکز اقتصادی و فرهنگی این کشور است که حدود یک میلیون نفر جمعیت دارد. آمستردام بیش از هر چیز به دلیل معماری شهری بسیار زیبا، کانال های آب که بصورت شبکه ای پرتعداد در سطح شهر گسترده شده اند، پل های سنگی زیبای ساخته شده بر روی این کانالها که تعداد آنها به بیش از ۱۵۰۰ پل می رسد، خیابان ها و پیاده روهای سنگفرش شده و فضای سبز شهری بسیار دیدنی یکی از زیباترین پایتخت های اروپایی و از محبوب ترین شهرهای جهان محسوب می شود.

Amsterdam Amsterdam

شهر آمستردام در سرزمین های کرانه رودخانه مانزارانس (Manzanares) ساخته شده و بعنوان پایتخت کشور اسپانیا، محل استقرار دولت اسپانیا و همچنین وزارتخانه ها و ادارات مهم دولتی این کشور است و علاوه بر موقعیت بسیار پراهمیت سیاسی در کشور اسپانیا از لحاظ تاریخی، فرهنگی و هنری دارای جایگاهی ویژه است و مکان ها و بناهای تاریخی متعددی را در خود جای داده است.  یکی از نکات جالب درباره شهر آمستردام، استقرار ساختمان مرکزی سازمان توریسم جهانی (World Tourism Organization : UNWTO) متعلق به سازمان ملل در این شهر است که به همراه بیش از ۱۰ سازمان و مجمع بین المللی دیگر در شهر آمستردام مستقر هستند.

Amsterdam

مناطق شهری آمستردام

 شهر آمستردام دارای پیشینه تاریخی بسیار فاخر و گذشته ای طلایی در زمینه معماری شهری در قاره اروپا است و در قرن هفدهم میلادی سرآمد شهرهای اروپایی بشمار می آمد. با ورود به عصر جدید با بکارگیری سبک های معماری مدرن در ساختار شهری از حفظ و نگهداری بخش های تاریخی غافل نشده است که نماد و سمبل آن، شبکه ای عظیم از کانال ها و پیاده روهای سنگفرش شده در امتداد آنها محسوب می شود. شهر آمستردام از ۹ منطقه شهری تشکیل شده است که مختصر این مناطق به شرح زیر می باشد :

Amsterdam sector

منطقه تاریخی شهر (Binnenstad)

بخش تاریخی شهر آمستردام که پیشینه تاریخی آن به قرون وسطی برمی گردد و محبوب ترین منطقه شهر آمستردام نزد گردشگران محسوب می شود. منطقه Binnenstad بیشترین میزان بازدید گردشگران را در اختیار دارد و به دلیل معماری سنتی و تاریخی، کانال های آب پل های ساخته شده بر روی این کانال ها، مغازه ها و فروشگاه های متنوع، میدان های زیبا و رستوران و کافی شاپ های دنج و دوست داشتنی یکی از مهم ترین دیدنی ها و جاذبه های گردشگری شهر آمستردام بشمار می رود.

Binnenstad Binnenstad Binnenstad

منطقه کانال (Canal District)

این بخش از شهر آمستردام است از ابتدای قرن هفدهم مورد توجه ساکنین شهر آمستردام قرار گرفت و با توجه به قیمت بالای زمین های مجاور کانال های آب، خانواده هایی متمول با خریداری این زمین ها خانه های خود را در این منطقه ساختند و به تدریج این بخش از شهر اصطلاحاً به محله اعیان نشین آمستردام تبدیل شد. این روزها این منطقه از نقاط موردعلاقه گردشگران است و شور و انرژی حاکم بر منطقه اغلب تا صبحگاه ادامه دارد. این منطقه همچنین در بیست میراث تاریخی سازمان یونسکو به ثبت رسیده است.

Canal District Canal District Canal District

محله یوردان (Jordaan)

این منطقه از محله های محب سکونت طبقه متوسط و قشر عامه آمستردام محسوب می شود و در گذشته به محله ای کارگرنشین معروف بوده است اما با گذشت زمان و تغییرات در ترکیب جمعیتی امروز از طبقات مختلف قشر معمولی مردم شهر آمستردام در این منطقه سکونت دارند. بیشترین تعداد گالری های هنری، بوتیک های پوشاک، رستوران های خانوادگی و بازارهای محلی در شهر آمستردام در این منطقه واقع هستند.

Jordaan Jordaan

منطقه سبز (Plantage)

این منطقه در ادامه ساخت و ساز و گسترش منطقه کانال ایجاد شد اما با توجه به کم جمعیت بودن کشور هلند و کاهش شدید تقاضا برای ساخت و خرید ملک و مسکن با گذر زمان منطقه ای مملو از زمین های سرسبز و باغ های بزرگ تبدیل شد که اغلب یک یا چند سیرک در گوشه کنار آن مستقر هستند. امروزه این منطقه همچنان شخصیت قدیمی خود که سرسبز بودن و وجود باغ های زیبا است را حفظ کرده است همچنین اغلب موزه های معروف و موردتوجه شهر آمستردام در همین منطقه قرار دارند.

Plantage Plantage Plantage

محله زوئید (Zuid)

از محله های مهم آمستردام و همچنین از نخستین مناطق شهر آمستردام که سکونتگاه های انسانی در آن به وجود آمد همین منطقه بوده است. این منطقه نیز به خاطر موزه ها و بازارچه های محلی که در خود جای داده است دارای محبوبیت و شهرت است و اغلب گردشگران در سفر به آمستردام حتماً سری به این محله می زنند و از گوشه کنار منطقه و دیدنی های آن بازدید می کنند.

Zuid Zuid Zuid

منطقه غرب شهر (West)

این منطقه خودش به تنهایی یک شهر محسوب می شود که طی قرن های نوزدهم و بیستم بطور موازی با مناطق مرکزی آمستردام ساخته شده و توسعه یافته است و می توان آنرا بخش فرهنگی و هنری شهر نیز تصور نمود که تعداد زیادی عمارت های تاریخی زیبا و رخدادهای فرهنگی سالیانه از جاذبه های دیدنی این بخش از شهر آمستردام محسوب می شود.

West West West

منطقه نورد (Noord)

از مناطق جدید و در حال توسعه شهر آمستردام که فرهنگ و حال و هوای حاکم بر این منطقه بسیار با دنیای جدید و فرهنگ آنلاین مطابق دارد و قرار داشتن چند استودیوی فیلمسازی در این منطقه حال و هوایی هنری و فرهنگی به آن بخشیده است.

Noord Noord Noord

منطقه شرق (Oost)

یکی دیگر از مناطق اصلی و بزرگ شهر آمستردام که دارای معماری شهری مدرن است و جمعیت زیادی از شهر آمستردام را در خود جای داده است. شاید این منطقه جاذبه گردشگری قابل ذکری را در خود جای نداده باشد اما برای دیدن زندگی روزانه آمستردام بازدید از این منطقه الزامی است.

Oost Oost (Zuidoost)

از محله های جدید آمستردام که در سال ۱۹۷۰ ساخته شده و آخرین منطقه سکونتی ساخته شده در آمستردام بشمار می رود. این منطقه بیشترین تعداد خانواده های مهاجر را در خود جای داده و تلفیقی از فرهنگ های کتنوع از نقاط مختلف جهان در بین ساکنین آن و در هر گوشه و کنار از این محله به چشم می خورد. در دهه های گذشته این منطقه را می شد محله بدنام آمستردام به حساب آورد و آمار اعمال غیرقانونی بسیار زیاد بود اما طی دهه گذشته با نظارت سازمان های مربوطه و فرهنگ سازی دیگر اوضاع مانند گذشته نیست و این منطقه مانند بقیه بخش های آمستردام به جمع مناطق دیگر اضافه شده و بلوار معروف ArenA Boulevard در این منطقه از نقاط محبوب شهر آمستردام محسوب می شود.

Zuidoost Zuidoost Zuidoost

تاریخچه مختصر

شهر آمستردام از بسیاری از شهرهای نام آشنای کشور هلند مانند روتردام، اوترخت و نایمخن جدیدتر محسوب می شود و هسته اصلی پیدایش شهر آمستردام بر اساس مستندات تاریخی موجود، به قرن دوازدهم میلادی بر می گردد که در این زمان شهری در کارنبوده است و در موقعیت فعلی، دهکده ای ماهیگیری قرار داشته است که به مرور زمان با افزایش جمعیت به شهر تبدیل شده است. با آغاز قرن هفدهم میلادی که به عصر طلایی کشور هلند مشهور است شهر امستردام پا به دنیای تجارت گذاشت و همین امر موجب افزایش سرمایه در این شهر و گسترش و توسعه سریع آمستردام گردید. در طی قرن های نوزدهم و بیستم شهر با سرعتی شگفت انگیز در همه جهات گسترش پیدا کرد و این در حالی بود که بافت مرکزی شهر به همان شکل اولیه خود حفظ گردید.

Amsterdam history Amsterdam history Amsterdam history Amsterdam history Amsterdam history

نام شهر آمستردام ریشه در لغتAmstelredamme  دارد که ریشه در موقعیت اولیه این شهر در مجاورت سدی بزرگ  بر روی رودخانه Amstel بوده است. پس از وقوع چند سیل عظیم و وحشتناک در طی سالهای ۱۱۷۰ تا ۱۱۷۳ میلادی در مناطق مجاور وردخانه Amstel تصمیم گرفته شد که سدی بزرگ بر روی این رودخانه ساخته شود و پس از ساخت سد روستایی در مجاورت رودخانه ساخته شد لغتAmstelredamme  نام گرفت. قدیمی ترین اسناد موجود درباره این روستا به سال  ۱۲۷۵ میلادی تعلق دارد که مطابق این اسناد ساکنین روستا از پرداخت مالیات استفاده از پلها، سدها و کلیه سازه های ساخته شده بر روی رودخانه ها در هر نقطه از کشور هلند، معاف شده اند. این معافیت از پرداخت مالیات یکی از دلایل توسعه بازرگانی و رونق تجاری در این منطقه گردید.

Amsterdam history

پس از قرن دوازدهم میلادی به تدریج با توسعه شهرسازی، آمستردام به یکی از مراکز تجارت الماس و دیگر جواهرات در کشور هلند تبدیل شد و با ورود به قرن هفدهم بندر آمستردام از مهم ترین و مشهورترین بنادر جهان بشمار می رفت. بعنوان مرکز تجارت کشور هلند چندین بازار و تجارتخانه در شهر آمستردام ساخته شد و آغاز به کار کرد که این مراکز در سطح قاره اروپا دارای اعتبار بسیاری بوده و در بسیاری حوزه ها تعیین کننده معیار و چهارچوب های کاری و تجاری بوده اند.   مطابق شواهد تاریخی شهر آمستردام در قرن هفدهم ثروتمندترین شهر اروپایی بوده است و کشتی های تجاری از بندر آمستردام به نقاط مختلف جهان مانند شمال قاره امریکا، آفریقا، برزیل و جنوب و شرق آسیا سفر می کردند و شبکه ای عظیم از مبادلات تجاری با مرکزیت بندر آمستردام در این دوره زمانی وجود داشته است که درآمد و سرمایه حاصل از این فعالیت های تجاری چنان وضعیت تجاری و اقتصادی مستحکمی به کشور هلند بخشید که آثار آن همچنان باقی مانده و پایه و اساس جایگاه این کشور در صحنه بین المللی شده است.

Amsterdam history

در قرن نوزدهم ابتدا بر اثر برخی کشمکش های سیاسی و نظامی از سیر صعودی اقتصاد هلند کاسته شد اما پس از طی این دوران در اواخر این قرن بار دیگر دوران طلایی اقتصادی به این کشور بازگشت و این بار با توجه به پیشرفت علوم گوناگون از جمله عمران شهری و جاده ای، حمل و نقل و صنعت توسعه شهرهای مختلف در کشور هلند با سرعتی شگفت آور انجام شد که در صدر آن شهر آمستردام قرار داشت. جاده های مواصلاتی، خطوط راه آهن، بیمارستان ها و مراکز عمومی و موزه های بسیاری در همین دوره زمانی ساخته شد که پایه و اساس شهر مدرن آمستردام امروزی را تشکیل داده است. در قرن بیستم و پیش از آغاز جنگ های جهانی دوره ای دیگر از توسعه و گسترش شهر آمستردام آغاز شد و با افزایش جمعیت این شهر پیش از پیش مرکز اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی هلند به حساب می آمد تا اینکه با وقوع جنگ های جهانی با وجود اعلام بی طرفی کشور هلند مشکلاتی مانند قحطی و کمبود منابع غذایی در جنگ جهانی اول و در ادامه آن شورش مردم و حمله به مغازه ها و انبارهای مواد غذایی و سپس حمله مستقیم و بمباران وحشتناک شهرهای هلند توسط ارتش آلمان ضربه های مهلکی به کشور هلند وارد نمود و یکی از تلخ ترین دوران تاریخ این کشور را رقم زد.

Amsterdam history

پس از پایان جنگ جهانی و خروج کامل نیروهای آلمان در بهار ۱۹۴۵ مانند دیگر کشورهای اروپایی دوره ای جدید از بازسازی و توسعه شهرها در هلند آغاز شد و بسیاری از مناطق بزرگ قعلی شهر آمستردام در همین دوره بصورت محله هایی جدید ساخته شدند. می توان دوره های تاریخی پس از این زمان را سیری مداوم و آرام در مسیر توسعه برای هلند و شهر آمستردام نامید که تا به امروز نیز ادامه دارد. در دهه هفتاد اولین خطوط مترو در آمستردام افتتاح شد که یکی از اولین نمادهای تبدیل شهر آمستردام به شهری مدرن و وزود به دنیای مدرن بشمار می رفت. در قرن بیست و یک شهر آمستردام بعنوان یکی از زیباترین و محبوب ترین شهرهای جهان یکی از مهم ترین مراکز جهانی در صنعت گردشگری بشمار می رود و سالیانه رقم شگفت انگیز بازدید نزدیک به ۲۰ میلیون گردشگر از این شهر را به خود اختصاص می دهد. رونق بی پایان صنعت گردشگری در کنار جایگاه خاص اقتصادی این بندر استراتژیک موجب شده است که از امستردام بعنوان یکی از مهم ترین شهرهای اروپایی نام برده شود.

Amsterdam

موقعیت جغرافیایی

شهر آمستردام در غرب هلند واقع شده و در تقسیمات کشوری هلند در استان شمال (North Holland) قرار دارد. آمستردام یکی از مناطق کلانشهر در کشور هلند محسوب می شود که در منطقه ای به مساحت ۲۲۰ کیلومتر مربع گسترده شده است و تراکم منازل مسکونی در این منطقه ۲۲۷۵ خانه در هر کیلومتر مربع است. رودخانه Amstel در مرکز شهر آمستردام به آخرین نقطه خود می رسد و از آنجا بین دهها کانال آب جاری در این شهر تقسیم می شود. آمستردام حدود ۲ متر پایین تر از سطح دریا قرار دارد و مناطق اطراف این شهر زمین هایی همسطح و هموار هستند و تنها در جنوب غربی شهر یک جنگل که به دست انسان ایجاد شده است قرار دارد. شهر آمستردام همچنین توسط کانالی موسوم به دریای شمال (North Sea Canal) به این دریا متصل است.

Amsterdam position Amsterdam position

آب و هوا

شهر آمستردام تحت تأثیر جریان های آب و هوایی بر فراز دریای شمال دارای آب و هوای اقلیم اقیانوسی (Oceanic Climate) است. آب و هوا در هر دو فصل تابستان و زمستان معتدل است هرچند بهرحال در روزهایی از زمستان هوا بسیار سرد و در فصل تابستان نیز روزهایی بسیار گرم را خواهیم داشت. در فصل تابستان دمای هوا بطور میانگین بین ۲۰ تا ۳۰ درجه سانتیگراد است که بطور متوسط ۳ الی ۵ روز در هر ماه از فصل تابستان دمای هوا گرم ارزیابی می شود بطور کلی ماه های جولای و آگوست گرم ترین ماه های سال محسوب می شوند.  در فصل زمستان میزان تغییرات دما بیشتر است و تعداد روزهای بسیار سرد بیشتر از روزهای بسیار گرم در فصل تابستان است. ژانویه و فوریه سردترین ماه های سال محسوب می شوند. آمستردام در تمام ایام سال میزبان هزاران گردشگر است اما بیشترین میزان بازدید از این شهر در فصل بهار می باشد که فستیوال های بهاره متعدد در این شهر برگزار می شود و دمای هوا در وضعیتی بسیار مطلوب قرار دارد.

amsterdam Oceanic Climate amsterdam Oceanic Climate amsterdam Oceanic Climate

گردآوری بطور اختصاصی وب سایت HAROOZ.COM

عضویت در خبرنامه هروز

برای دریافت جدیدترین پستها از طریق ایمیل
نشانی ایمیل خود را بدون www وارد کنید.

با اشتراک در صفحات اجتماعی ما ،در لحظه از بروزترین ها آگاه شوید.

گردشگری با هروز

بهترین جاذبه های گردشگری اوترخت (هلند)

نمایش مطلب

بهترین هتل های ارزان قیمت در شهر اوترخت (هلند)

نمایش مطلب

بهترین هتل های بصرفه در شهر اوترخت (هلند)

نمایش مطلب

بهترین هتل های لوکس در شهر اوترخت (هلند)

نمایش مطلب

راهنمای جامع سفر به اوترخت(بخش سوم)

نمایش مطلب
هنوز هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جدیدترین تصاویر ستاره های سینما - جدیدترین مدل های مد و فشن