عضویت در کانال تلگرام موزیک هروز

هروز ، راهنمای جامع سفر به آمستردام (بخش دوم)

صفحه اصلی دانلود آهنگ جدید دانلود آلبوم موزیک ویدیو سینما و چهره ها گردشگری مد و فشن

راهنمای جامع سفر به آمستردام (بخش دوم)

دسته بندی: فتو خبر
تعداد نمایش: 595
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۶

راهنمای جامع سفر به آمستردام (بخش دوم)

 

یکی از دلایل شهرت آمستردام وجود شبکه ای گسترده از کانال های آب در این شهر است که مجموع طول این کانال ها در آمستردام به بیش از ۱۰۰ کیلومتر می رسد و اغلب این کانال ها بوسیله قایق، قابل تردد هستند. در دوران قرون وسطی در اطراف شهر آمستردام خندقی عظیم وجود داشت که  توسط اهالی منطقه Singel نامیده می شد. با جاری شدن آب رودخانه Amstel در کانال بزرگ Singel حلقه ای به دور شهر آمستردام کشیده شد که تا اواسط قرن شانزدهم تمام مناطق شهر را احاطه کرده بود و پس از آن با گسترش مناطق مسکونی، محدوده شهر آمستردام از این حلقه فراتر رفت هرچند امروز بصورت حلقه ای به دور منطقه مرکزی و قدیمی تر شهر آمستردام همچنان باقی مانده است. آبی که در کانال های آب آمستردام جریان دارد توسط همین حلقه تأمین می شود و شبکه ای گسترده و بسیار دیدنی در این شهر بوجود آورده است. کانال های آمستردام مناطق مختلف این شهر را به جزایری نزدیک به هم تبدیل کرده اند که توسط پل هایی که بر روی این کانال ها ساخته شده است با یکدیگر در ارتباط هستند. امروزه بیش از ۹۰ جزیره (منطقه مسکونی جداشده توسط کانال ها) و بیش از ۱۲۰۰ پل در شهر آمستردام وجود دارد. با وجود این شبکه کانال ها شهر آمستردام بلحاظ تطبیق معماری شهری با سازه های هدایت آب و منابع آبی در کنار ونیز ایتالیا قرار می گیرد.   Amsterdam Amsterdam Amsterdam Amsterdam

جمعیت شناسی

 شهر آمستردام در مقایسه با دیگر شهرهای مهم کشور هلند دارای جمعیتی جوان تر است. روند رشد جمعیت شهر آمستردام از قرن شانزدهم میلادی و با توسعه تجارت از طرق بندر آمستردام آغاز شد. در این دوران جمعیت زیادی از بخش های جنوبی کشور هلند به شمال کشور مهاجرت کردند. بین سالهای ۱۵۹۰ تا ۱۶۲۰ میلادی و طی فقط ۳۰ سال جمعیت آمستردام کاملاً ۲ برابر شد که در این سال جمعیت این شهر ۱۰۶.۵۰۰ نفر شمارش شد. در قرن هجدهم این تعداد به ۲۴۰.۰۰۰ نفر افزایش یافت بطوریکه در این دوره زمانی آمستردام پس از شهرهای قستنطنیه (استانبول امروزی)، پاریس و لندن، چهارمین شهر بزرگ و پرجمعیت در قاره اروپا بشمار می رفت. این روند افزایشی در پایان قرن هجدهم متوقف شد و تا مدتها جمعیت این شهر کمتر از ۲۰۰.۰۰۰ نفر بود. تنها در ورود به قرن حاضر بود که جمعیت آمستردام رو به افزایش گذاشت امروزه جمعیت این شهر حدود از یک میلیون نفر است و در بین شهرهای پایتخت مشهور اروپایی از کم جمعیت ترین ها بشمار می رود.

amsterdam population amsterdam population amsterdam population

شهر آمستردام یکی از بالاترین میزان سکونت مهاجران نسبت به افراد دارای ملیت بومی را در بین شهرهای مهم قاره اروپا در اختیار دارد بطوریکه کمتراز ۴۸ درصد از جمعیت این شهر دارای اصالت هلندی هستند و حدود ۵۲ درصد از جمعیت شهر آمستردام دارای اصالت های خارجی بوده و به اینجا مهاجرت کرده اند. بیشترین اقلیت های قومی در بین جمعیت مهاجرین ساکن در آمستردام متعلق به مراکش با ۹ درصد، ترکیه با ۵ درصد و پس از آن اندونزی، آلمان و انگلستان می باشد.

amsterdam population

یکی از دلایل این ترکیب عجیب جمعیتی مهاجرت بسیاری از جمعیت ساکن آمستردام به شهرهای جدید هلند مانند Almere و Purmerend در اواخر دهه هشتاد میلادی بوده است و دلیل آن بخشش مالیاتی دولت هلند برای افرادی بوده است که از شهرهای بزرگ این کشور به شهرهای کوچک و تازه تأسیس مهاجرت کنند. همچنین ترکیب مذهبی جمعیت آمستردام بدین صورت است که ۲۷ درصد مسیحی، ۱۴ درصد مسلمان و بقیه از مذاهب دیگر یا فاقد مذهبی رسمی هستند.

amsterdam population

سبک زندگی

مردم هلند اصطلاحی دارند با عنوان “Leef en laat leven “ به معنای زندگی خودت را بکن و بگذار دیگران زندگی خودشان را داشته باشند. بهترین مصداق این طرز تفکر و سبک زندگی را می توانید در شهر آمستردام مشاهده کنید. مردم آمستردام به روشن فکر بودن و همچنین بیان صریح نظرات و طرز فکر خود مشهور هستند و اغلب رفتاری به دور از غرور دارند. صداقت و رک گویی که یکی از خصوصیات مشهور هلندی ها است در اهالی آمستردام به وضوح قابل مشاهده است.

Leef en laat leven Leef en laat leven

آمستردام شهری است که مردمی از ۱۸۰ ملیت مختلف در آن زندگی می کنند و تنها نزدیک به ۵۰ درصد از جمعیت این شهر دارای اصالتی هلندی هستند. همین مسئله در برخی برهه های زمانی موجب برخی تنش ها در جامعه آمستردام شده است بطوریکه چندی پیش کانال های ترک و عرب زبان از شبکه ملی هلند حذف شدند که بعدها مشخص شد این اقدام نتیجه تلاش های گروه هایی از شهر آمستردام بوده است.

Leef en laat leven

وضعیت اقتصادی

آمستردام پایتخت اقتصادی و کسب و کار تجاری در کشور هلند بشمار می رود و در بین شهرهای سرآمد اروپایی در حوزه اقتصاد پس از لندن، پاریس، فرانکفورت و بارسلون در رتبه پنجم قرار دارد. بسیاری از بانک ها و کمپانی های بزرگ کشور هلند و حتی از کشورهای خارجی، دفتر مرکزی خود را در آمستردام قرار داده اند و این مسئله باعث گردش مالی حیرت انگیزی در سیستم مالی و اقتصادی این شهر شده است. شهر آمستردام دارای پنج منطقه تجاری است که اغلب بنگاه های تجاری، شرکت ها و بازارهای بزرگ این شهر در یکی از این پنج منطقه واقع شده اند. این روزها اغلب این مراکز تجاری درحال انتقال به مناطق خارج از مرکز شهر آمستردام هستند.

The economic situation The economic situation

بندرگاه آمستردام چهارمین بندر بزرگ قاره اروپا و دومین بندر بزرگ کشور هلند بشمار می رود و در بین بزرگترین بنادر جهان در رتبه ۳۸ قرار دارد. سالیانه نزدیک به ۱۰۰ میلیون تن محموله های مختلف تجاری، صنعتی، کشاورزی و .. را از طریق بندر آمستردام به نقاط مختلف هلند و سراسر جهان انتقال داده می شوند که با افتتاح بخش جدید این بندرگاه در سال ۲۰۱۹ این ظرفیت به ۱۲۵ میلیون تن محموله در سال خواهد رسید. همچنین در زمینه حمل و نقل مسافر، این بندر بزرگترین بندر کشور هلند محسوب می شود که هر سال بیش از ۱۵۰ کشتی غول پیکر کروز در این بندرگاه پهلو می گیرند.

The economic situation

یکی دیگر از منابع اصلی کسب درآمد در آمستردام صنعت گردشگری است. این شهر یکی از محبوب ترین مراکز گردشگری در قاره اروپا و حتی جهان بشمار می رود و سالیانه نزدیک به پنج میلیون نفر بازدیدکننده خارجی از این شهر دیدن می کنند و مطابق آمار موجود هر ساله ۱۶ میلیون سفر به مقصد آمستردام انجام می شود. رشد بسیار خوب صنعت گردشگری در آمستردام پس از تشکیل اروپای متحد و امکان مسافرت و رفت و آمد اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون نیاز به روادید و ویزا به میزان قابل توجهی افزایش یافت. بطور میانگین بیش از ۵۰ درصد اتاق ها در هتل های ۴ و ۵ ستاره در آمستردام همواره رزرو شده هستند.

The economic situation

فرهنگ و هنر

شهر آمستردام از قرن شانزدهم به جایگاهی خاص در حوزه شعر و ادبیات و همچنین نمایشنامه نویسی در قاره اروپا دست یافت. اولین سالن تئاتر در شهر آمستردام در سال ۱۶۳۸ ساخته شد. بسیاری حوزه های هنری بخصوص هنر تئاتر در قرن هجدهم از کشور فرانسه به آمستردام وارد شد در حالیکه صحنه موسیقی آمستردام بسیار تحت تأثیر هنرمندان و آهنگسازان بزرگ و مشهور آلمانی قرار داشت. در قرن بیستم با تاسیس رادیو و سپس تلویزیون در آمستردام این شهر به مرکز تولید و ارائه رسانه های جمعی در کشور هلند تبدیل شد و این جایگاه تا به امروز در اختیار آمستردام قرار دارد. امروزه شهر آمستردام به دلیل موزه های بسیار معتبر، صحنه موسیقی بسیار حرفه ای و مورد احترام، هنرهای تجسمی و همچنین هنرهای اجرا مانند تئاتر، رقص باله و اپرا و همچنین اجرای تئاترهای خیابانی از شهرتی خاص در شهرهای اروپایی برخوردار است.

 Culture and Art in amsterdam  Culture and Art in amsterdam  Culture and Art in amsterdam  Culture and Art in amsterdam  Culture and Art in amsterdam  Culture and Art in amsterdam

هر سال بیش از ۱۴۰ فستیوال، گردهمایی و برنامه های فرهنگی و هنری در شهر آمستردام برگزار می شود و این شهر بعنوان یکی از برترین مراکز موسیقی در قاره اروپا شناخته می شود که هر ساله میزبان چندین فستیوال موسیقی در سبک های مختلف می باشد. از محبوب ترین و مشهورترین فستیوال های که هرساله در آمستردام برگزار می شود می توان فستیوال های Koningsdag ، Holland Festival ، Prinsengrachtconcert ، Stille Omgang ،  Cannabis Cup و Uitmarkt را نام برد.

 Culture and Art in amsterdam

دسترسی به آمستردام ( هواپیما )

فرودگاه بین المللی شیفول آمستردام  (Amsterdam Airport Schiphol)

این فرودگاه در فاصله ۱۵ کیلومتری از جنوب غربی شهر آمستردام واقع شده است و یکی از بزرگترین فرودگاه های اروپا بشمار می رود و از نظر حجم ترافیک و میزان جابجایی مسافران در بین ۲۵ فرودگاه مهم قاره اروپا قرار دارد. این فرودگاه سالیانه به ۵۵ میلیون مسافر خدمت رسانی می کند و تقریباً به تمام شهرهای پایتخت و مهم در سراسر جهان پرواز دارد. بیشترین تعداد پروازهای روزانه در این فرودگاه متعلق به British Airways خطوط هواپیمایی انگلستان است که روزانه ۱۵ پرواز در این فرودگاه انجام می دهد. بلیط پروازهای به مقصد این فرودگاه از دیگر فرودگاه های هلند مانند فرودگاه آیندهوون و روتردام گران تر است.

Amsterdam Airport Schiphol Amsterdam Airport Schiphol Amsterdam Airport Schiphol Amsterdam Airport Schiphol

   فرودگاه بین المللی آیندهوون  (Eindhoven Airport)

دیگر فرودگاه بین المللی برای دسترسی به آمستردام ، فرودگاه بین المللی آیندهوون (Eindhoven Airport) است. بعد از نشستن در فرودگاه Eindhoven  باید ابتدا بوسیله اتوبوس خط شماره ۴۰۱ به ایستگاه قطار Eindhoven بروید. این مسیر حدود ۳۰ دقیقه و قیمت بلیط آن حدود ۴ یورو است. در ایستگاه Eindhoven  باید بلیط قطار آمستردام را خریداری کنید. این مسیر حدود ۹۰ دقیقه و قیمت بلیط آن ۱۸ یورو است. یکی دیگر از گزینه های موجود استفاده از اتوبوس های خط ویژه (Express Bus) در فرودگاه  به مقصد آمستردام است که در طول روز ۳ یا ۴ بار به مقصد آمستردام حرکت می کنند. مدت زمان این مسیر ۲ ساعت و ۱۵ دقیقه است و قیمت بلیط یک طرفه ۲۵.۵ یورو و قیمت بلیط رفت و برگشت ۴۲.۵ یورو است.Eindhoven Airport

Eindhoven Airport

فرودگاه بین المللی روتردام  (Rotterdam The Hague Airport)

سومین گزینه برای دسترسی هوایی به آمستردام پروازهای به مقصد فرودگاه روتردام هستند. بعد از پیاده شدن در این فرودگاه باید با استفاده از اتوبوس های عمومی خط شماره ۳۳ به ایستگاه قطار شهر روتردام بروید. مدت زمان مسیر فرودگاه تا ایستگاه قطار با توجه به ترافیک بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه است و قیمت بلیط این مسیر ۲.۵ یورو است. بعد از رسیدن به ایستگاه قطار بلیط قطار آمستردام را تهیه می کنید که ۱۴ یورو قیمت دارد و در مدت زمان یک ساعت وارد ایستگاه قطار آمستردام خواهید شد.

Rotterdam The Hague Airport

دسترسی به آمستردام (قطار)

ایستکاه قطار اصلی و مشهور شهر آمستردام ایستگاه Amsterdam Centraal است که در منطقه ای به شکل جزیره ای مصنوعی در حدفاصل منطقه تاریخی شهر و بندر آمستردام واقع شده است و اغلب خطوط مسافربری معتبر و مشهور اروپایی از این ایستگاه برای حمل و نقل مسافران استفاده می کنند. دیگر ایستگاه های قطار شهر آمستردام ایستگاه Amstel ، Bijlmer-ArenA ، Sloterdijk و Zuid هستند که برای خطوط داخلی کشور هلند مورد استفاده قرار می گیرند. مهم ترین شرکت های مسافربری در حوزه راه آهن به شرح زیر هستند:

Amsterdam Centraal Amsterdam Centraal Amsterdam Centraal

– خطوط مسافربری طالیس (Thalys)

بلیط قطارهای این شرکت مسافربری ارزان ترین بلیط های بین المللی در آمستردام محسوب می شوند. قطارهای این شرکت ارتباط بین شهرهای آمستردام، پاریس در فرانسه و شهرهای بروکسل و آنت ورپ (Antwerp) در بلژیک را برقرار می کنند و روزانه ۱۰ برنامه حرکت در این مسیرها انجام می شود.

 – خطوط مسافربری (ICE International)

قطارهای این خط مسافربری روزانه ۷ بار فاصله بین آمستردام و شهرهای کولون (Cologne)، دوسلدورف و فرانکفورت در آلمان را طی می کنند. همچنین روزانه یک قطار از این شرکت بین آمستردام و شهر باسل در کشور سوئیس رفت و آمد می کند.

– خطوط مسافربری (InterCity Berlin)

قطارهای این خط مسافربری روزانه بین آمستردام و شهرهای اوسنابراک (Osnabrück)، هانوفر و برلین در آلمان رفت و آمد می کنند و حرکت قطارهای این مسیر در فاصله زمانی ۲ ساعته می باشد. مقصد نهایی این قطارهای این مسیر ایستگاه قطار بزرگ شهر برلین می باشد.

– خطوط مسافربری (Intercity Brussel)

قطارهای این خط مسافربری روزانه ۱۶مجموعاً بار فاصله بین آمستردام و شهرهای آنت ورپ (Antwerp) و بروکسل در بلژیک را طی می کنند که مدت زمان این مسیر ۲.۵ ساعت است. این قطارها نسبت به بقیه خطوط مسافربری راه آهن که تابحال از آنها نام بردیم از متوسط سرعت کمتری برخوردارند.

– خطوط مسافربری یورواستار (Eurostar)

یکی از معتبرترین شرکت های راه آهن مسافربری در قاره اروپا که مرکز آن شهر لندن در انگلستان است و مسیر آمستردام، بروکسل و لندن را به هم متصل می کند.

گردآوری بطور اختصاصی وب سایت HAROOZ.COM

عضویت در خبرنامه هروز

برای دریافت جدیدترین پستها از طریق ایمیل
نشانی ایمیل خود را بدون www وارد کنید.

با اشتراک در صفحات اجتماعی ما ،در لحظه از بروزترین ها آگاه شوید.

گردشگری با هروز

بهترین جاذبه های گردشگری اوترخت (هلند)

نمایش مطلب

بهترین هتل های ارزان قیمت در شهر اوترخت (هلند)

نمایش مطلب

بهترین هتل های بصرفه در شهر اوترخت (هلند)

نمایش مطلب

بهترین هتل های لوکس در شهر اوترخت (هلند)

نمایش مطلب

راهنمای جامع سفر به اوترخت(بخش سوم)

نمایش مطلب
هنوز هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جدیدترین تصاویر ستاره های سینما - جدیدترین مدل های مد و فشن