عضویت در کانال تلگرام موزیک هروز

هروز ، راهنمای جامع سفر به آمستردام (بخش سوم)

صفحه اصلی دانلود آهنگ جدید دانلود آلبوم موزیک ویدیو سینما و چهره ها گردشگری مد و فشن

راهنمای جامع سفر به آمستردام (بخش سوم)

دسته بندی: فتو خبر
تعداد نمایش: 514
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۶

راهنمای جامع سفر به آمستردام (بخش سوم)

 دسترسی به آمستردام ( اتوبوس و اتومبیل شخصی )

تعداد بسیار زیادی از شرکت های اتوبوسرانی و مسافربری در کشور هلند و بخصوص در شهر آمستردام فعالیت می کنند. با توجه به اینکه بخش بسیار زیادی از جمعیت آمستردام دارای اصلیت های مختلف از کشورهای خارجی هستند میزان مسافرت بوسیله اتوبوس به این کشورها در کشور هلند بسیار زیاد است. محبوب ترین مسیرهای مسافرت بوسیله اتوبوس به کشورهای آلمان، فرانسه، بلژیک و همچنین انگلستان است.

amsterdam trip amsterdam trip

مهم ترین شرکت های مسافربری که در امستردام فعالیت می کنند و دارای اتوبوس های مدرن و بسیار راحت دارای امکانات رفاهی شرکت یورولاینس (Eurolines)، فلیکس (Flixbus) و آیوباس (OUIBUS) هستند. شرکت Eurolines بزرگترین شرکت اتوبوسرانی مسافرتی در قاره اروپا است که تقریباً تمام کشورهای اروپایی را تحت پوشش خود قرار داده است در حالیکه شرکت های Flixbus و OUIBUS بیشتر شهرهای آلمان و شرکت  ارتباط بین آمستردام و شهرهای مهم کشور فرانسه را تحت پوشش و پشتیبانی خود قرار داده است.

Eurolines Eurolines Eurolines

خطوط ارتباط جاده ای و شبکه بزرگراه ها بخصوص در نیمه جنوبی کشور هلند در وضعیتی بسیار خوب قرار دارد و مسیرهای متعددی بین آمستردام و شهرهای مهم کشور هلند همچنین کشورهای همسایه مانند آلمان و بلژیک وجود دارد. جاده های سمت شرق هلند، مسیرهای ورودی از کشور آلمان محسوب می شوند و بخش شرقی کشور از طریق بزرگراه A1 به شهر امستردام منتهی می شود. برای ورود از کشور بلژیک به هلند در جنوب کشور باید در بزرگراه های اصلی A16 ، A27 و A2 در سمت شمال حرکت کنید.

Eurolines

در نهایت تمام بزرگراه های کشور برای ورود به شهر آمستردام به بزرگراه A10 متصل می شوند. این بزرگراه در اغلب ساعات شبانه روز دارای ترافیک بسیاری است و توقف در سراسر این مسیر ممنوع می باشد و برای توقف و استراحت باید در مناطقی که بدین منظور اختصاص یافته است استراحت کنید.

amsterdam roads amsterdam roads amsterdam roads amsterdam roads amsterdam roads

محدودیت سرعت در بزرگراه های هلند ۱۳۰ کیلومتر در ساعت است مگر در مناطقی که سرعتی بالاتر از این مقدار توسط تابلوهای راهنمای جاده ای معین شده باشد. حداکثر سرعت مجاز در بزرگراه A10 که مسیر اصلی منتهی به شهر آمستردام است ۱۰۰ کیلومتر در ساعت و در بخش های نزدیک به شهر ۸۰ کیلومتر در ساعت است. سراسر این مسیرها به شدت و قاطعیت توسط پلیس و دوربین های کنترل سرعت کنترل می شوند.

amsterdam roads

برخلاف بسیاری دیگر از شهرهای بزرگ اروپایی تعداد دفاتر کرایه خودرو در آمستردام خیلی زیاد نیست و تنها چند دفتر کرایه خودرو در فرودگاه این شهر دایر است که مهم ترین آنها شرکت Deluxe Taxi Amsterdam و شرکت De Dagtoertaxi هستند. برای رانندگی در شهر آمستردام و مناطق اطراف، همراه داشتن یک نقشه ترافیکی و یا مجهز بودن اتومبیل به GPS می تواند بسیار مفید باشد و باعث صرفه جویی در زمان شود چرا که کلیه مسیرهای منتهی به شهر آمستردام در ساعات پررفت وآمد روز دچار ترافیکی شدید هستند و امکان توقف و یا دورزدن در طول این مسیرها وجود ندارد.

amsterdam roads

دسترسی به آمستردام ( کشتی )

بندر آمستردام یکی از بزرگترین بنادر جهان برای پهلوگرفتن کشتی های عظیم الجثه کروز است و سالیانه میزبان بیش از ۱۵۰ کشتی کروز است. ترمینال Passenger Terminal Amsterdam مکان پیاده شدن مسافرانی است که از طریق دریا به شهر آمستردام وارد می شوند. بندرگاه کوچک IJmuiden نیز یکی دیگر از ترمینال های مسافری آمستردام است که مسافران مسیر دریایی آمستردام به بندر نیوکاسل (Newcastle) انگلستان از طریق این ترمینال به آمستردام وارد می شوند. کشتی های مسافری بقیه خطوط مسافرتی دریایی در بندر روتردام پهلو می گیرند که در فاصله حدود ۱۰۰ کیلومتری قرار دارد و مسافران این کشتی ها پس از پیاده شدن در بندر روتردام باید از طریق مختلف هوایی بوسیله هواپیما و یا زمینی بوسیله قطار، اتوبوس یا اتومبیل شخصی خود را به آمستردام برسانند.

Passenger Terminal Amsterdam  Amsterdam cruise ship Passenger Terminal Amsterdam Passenger Terminal Amsterdam  Amsterdam cruise ship Passenger Terminal Amsterdam

رفت و آمد در شهر آمستردام

 مرکز شهر آمستردام برخلاف بسیاری از شهرهای مهم و پایتخت در قاره اروپا، دارای بافتی متراکم و مملو از ساختمان های کوچک و بزرگ و برج های بلند نیست و منطقه ای نسبتاً کوچک را به خود اختصاص داده است. به دلیل این بافت وسیع و کم تراکم رفت و آمد بین نقاط دیدنی، مراکز تجاری و خرید و جاذبه های گردشگری شهر آمستردام حتی برای گردشگرانی که آشنایی با این شهر ندارند بسیار راحت و کم دردسر است. برای مثال از مرکز شهر آمستردام اغلب نقاط دیدنی این منطقه در فاصله کمتر از نیم ساعت در دسترس خواهند بود. شبکه حمل و نقل عمومی در داخل شهر آمستردام توسط شرکت حمل و نقل GVB انجام می گیرد. خطوط تراموا (Tram)، مترو و اتوبوس به ترتیب رایج ترین وسایل حمل و نقل عمومی در آمستردام محسوب می شوند. همچنین بعضی خطوط اتوبوس منطقه ای در نقاط مختلف شهر آمستردام توسط شرکت EBS فعالیت می کنند.

amsterdam transportation amsterdam transportation amsterdam transportation

انواع بلیط سرویس حمل و نقل عمومی

نحوه خرید و استفاده از بلیط در شراسر کشور هلند بصورت الکترونیکی است و از طریق خرید کارت های اعتباری که بلیط الکترونیک (OV-chipkaart) نامیده می شوند انجام می گیرد. برای استفاده از این کارت ها در ابتدای ورود به وسیله نقلیه عمومی و هنگام خروج، باید این بلیط الکترونیکی در مقابل دستگاه کارت خوان مخصوص قرار داده شود. در حال حاضر ۳ نوع بلیط OV-chipkaart در هلند عرضه می شود:

OV-chipkaart OV-chipkaart OV-chipkaart OV-chipkaart

– کارت های اعتباری شخصی (Personal card)

که بدون شارژ اولیه بوده و به قیمت ۷.۵ یورو به فروش می رسد. این کارت ها در دوره های زمانی هفتگی/ماهیانه/سالیانه قابل شارژ می باشد. برای استفاده از این کارت ها در مسیرهای داخل شهری موجودی کارت باید حداقل ۴ یورو باشد.

 

– کارت های اعتباری آزاد (Anonymous card)

این کارت ها بدون شارژ اولیه بوده و بدون محدودیت زمانی با واریز پول قابل شارژ می باشد. شرایط استفاده از این کارت ها نیز مانند کارت های شخصی می باشد.

 

– کارت های اعتباری محدود (Disposable card)

که در دوره های زمانی محدود چند ساعت تا چند روز قابل استفاده می باشد و پس از اتمام مدت زمان تعیین شده قابل استفاده نخواهد بود.

برای گردشگرانی که اقامتی چند روزه در شهر آمستردام خواهند داشت، کارت های اعتباری با زمان محدود بین ۲۴ تا ۱۶۸ ساعت، مناسب ترین گزینه محسوب می شوند. با در اختیار داشتن این کارت ها قادر خواهید بود از وسایل حمل و نقل عمومی شامل تراموا، مترو و اتوبوس بدون محدودیت دفعات استفاده در شبانه روز و به اندازه اعتبار شارژشده در کارت استفاده نمایید. هزینه شارژ این کارت های اعتباری برای هر نفر در مدت زمان های شامل ۱ساعت ۳ یورو، ۱ روز ۷.۵ یورو، ۳ روز ۱۷.۵ یورو، ۴ روز ۲۱.۵ یورو، ۵ روز ۲۶.۵ یورو،  ۶ روز ۳۰ یورو و ۷ روز ۳۳ یورو می باشد.

 

تراموا

شبکه تراموا در شهر آمستردام دارای ۱۸ خط منطقه ای است و رایج ترین سیستم حمل و نقل عمومی در این شهر بشمار می رود که تمام مناطق و خیابان های اصلی این شهر را تحت پوشش قرار داده است. در داخل هر تراموا یک نقشه شهر آمستردام و خطوط تراموا قرار داده شده که بسیار مفید و کاربردی است. در حال حاضر برای رفاه گردشگران بلیط های یک ساعته، ۲۴ ساعته و ۴۸ ساعته توسط راننده با متصدی تراموا صادر می شود.

amsterdam transportation amsterdam transportation amsterdam transportation

مترو

شبکه متروی شهری آمستردام دارای ۴ خط سبز، زرد، آبی و قرمز و یک خط زیرزمینی مخصوص منطقه قدیمی در مرکز شهر آمستردام است که اغلب نقاط شهر را پوشش می دهد. با توجه به میزان بسیار بالای رطوبت موجود در خاک منطقه آمستردام ساخت خطوط جدید مترو در این شهر با مشکلات فنی بسیار زیادی همراه است بطوریکه ساخت خط پنجم متروی آمستردام که از سال ۲۰۰۳ آغاز شده همچنان در حال انجام و هنوز به اتمام نرسیده است. گردشگرانی که این روزها به آمستردام سفر می کنند می توانند نشانه های عملیات عمرانی مربوط به ساخت این خط مترو را در بخش های مختلف از شهر آمستردام مشاهده کنند.

amsterdam metro amsterdam metro amsterdam metro

نقشه متری امستردام

نکاتی درباره متروی آمستردام  :

  1. علاوه بر باجه های فروش بلیط، دستگاه های خودکار فروش بلیط در مکان هایی مناسب تعبیه شده است که به زبان های انگلیسی، فرانسوی و آلمانی نیز کار می کنند.
  2. اطلاع رسانی از طریق بلندگو های ایستگاه ها و همچنین داخل واگن های مترو به دو زبان هلندی و انگلیسی انجام می شود. در صورت بروز خرابی منجر به توقف مترو و یا وقوع حالت اضطراری پیام ها به زبان های هلندی، انگلیسی، فرانسوی و آلمانی اعلام می شود.

نقشه متری امستردام

اتوبوس شهری

شرایط استفاده از اتوبوس های شهری در آمستردام که تحت مئیریت شرکت GVB فعالیت می کنند کاملاً مشابه مترو و تراموا می باشد. تعدادی از خطوط اتوبوس شهرهای بسیار نزدیک به آمستردام مانند هارلم (Haarlem) و اوتورن (Uithoorn) را نیز تحت پوشش خود قرار می دهند. برای استفاده از این اتوبوس ها نیازی به بلیط های کاغذی نیست و همان کارت های اعتباری OV-chipkaart که قبلاً بطور کامل درباره آنها توضیح داده شد بهترین گزینه محسوب می شوند.

city bus in amsterdam city bus in amsterdam city bus in amsterdam city bus in amsterdam

قایق ها

با توجه به وجود شبگه ای وسیع از کانال های آب در شهر آمستردام که تقریباً در تمام سطح این شهر گسترده شده اند تعداد زیادی قایق در این کانال ها وجود دارند که هم با هدف های خدمات گردشگری و در عین حال برای رفت و آمد بین مناطق مختلف شهر مورد استفاده قرار می گیرند. مهم ترین مسیر داخل شهری آمستردام که توسط قایق ها و از طریق کانال ها طی می شود بین مرکز شهر و منطقه  Noord است که هر بار حرکت قایق در فاصله های زمانی ۱۰ دقیقه ای انجام می شود. استفاده از این قایق ها کاملاً رایگان است.  بهترین مسیر برای استفاده از قایق ها و تماشای مناظری زیبا از مسیر کانال و شهر آمستردام، مسیر زیبا و حدوداً ۱۵ دقیقه ای NDSM-werf است که در فاصله های ۳۰ دقیقه ای انجام می شود و همراه با پذیرایی از گردشگران در طول مسیر می باشد.

sea taxi in amsterdam sea taxi in amsterdam sea taxi in amsterdam

تاکسی

استفاده از تاکسی، آخرین توصیه ما برای رفت و آمد در آمستردام است مگراینکه به دلیل حجم زیاد وسایل همراه استفاده از اتوبوس و مترو امکان پذیر نباشد. تاکسی ها در آمستردام بسیار در دسترس و بسیار گران هستند و نگهداشتن یکی از آنها در خیابان توصیه نمی شود مگر اینکه کاملاً نسبت به مقصد و مسیر آشنایی داشته باشید و حتماً پیش از سوارشدن درباره مبلغ کرایه توافق کنید.

taxi in amsterdam taxi in amsterdam

نکاتی درباره استفاده از تاکسی :

taxi in amsterdam

  • اغلب رانندگان تاکسی در مرکز شهر آمستردام از رساندن شما به مقصد ها و فاصله های نزدیک خودداری می کنند.
  • کمترین مبلغ کرایه تاکسی در آمستردام بین ۱۰ تا ۱۵ یورو خواهد بود.
  • مبلغ کرایه برای دو کیلومتر اول، ۷.۵ یورو است و بعد از آن در ازای هر دقیقه ۵۰ سنت به مبلغ کرایه اضافه خواهد شد.
  • اگر قصد استفاده از تاکسی را دارید بهتر است از طریق میز خدمت هتل محل اقامت خود درخواست هماهنگی برای تاکسی کنید.

taxi in amsterdam

اتومبیل شخصی

رانندگی با خودرو شخصی در منطقه مرکز شهر آمستردام توصیه نمی شود و بهترین گزینه برای رفت و آمد در این منطقه سیستم حمل و نقل عمومی است. ترافیک در خیابان های آمستردام اغلب بسیار سنگین و پیدا کردن جای پارک خودرو کابوسی تمام نشدنی است و در صورت پیداشدن خیلی گران تمام خواهد شد. در بسیاری موارد در نهایت مجبور خواهید شد اتومبیل را چند کیلومتر دورتر از مقصد پارک کنید که اصلاً ارزش تحمل آنهمه ترافیک و گشتن به دنبال جای پارک را نخواهد داشت. برای پارک خودرو از پارکینگ های عمومی استفاده کنید که بهترین آنها در منطقه مرکز شهر در Museumplein، یک پارکینگ در نزدیکی Centraal Station یا در خیابان Albert Cuypstraat قرار دارند. ضمناً قیمت هر لیتر بنزین در هلند ۱.۵ تا ۱.۷ یورو است.        car in amsterdam

گردآوری بطور اختصاصی وب سایت HAROOZ.COM

عضویت در خبرنامه هروز

برای دریافت جدیدترین پستها از طریق ایمیل
نشانی ایمیل خود را بدون www وارد کنید.

با اشتراک در صفحات اجتماعی ما ،در لحظه از بروزترین ها آگاه شوید.

گردشگری با هروز

بهترین جاذبه های گردشگری اوترخت (هلند)

نمایش مطلب

بهترین هتل های ارزان قیمت در شهر اوترخت (هلند)

نمایش مطلب

بهترین هتل های بصرفه در شهر اوترخت (هلند)

نمایش مطلب

بهترین هتل های لوکس در شهر اوترخت (هلند)

نمایش مطلب

راهنمای جامع سفر به اوترخت(بخش سوم)

نمایش مطلب
هنوز هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جدیدترین تصاویر ستاره های سینما - جدیدترین مدل های مد و فشن