هروز - دانلود آهنگ جدید ایرانی ، دانلود موزیک

Most Popular Musics, Albums & Videos

هر روز » گردشگری » راهنمای جامع سفر به اوترخت(بخش دوم)

راهنمای جامع سفر به اوترخت(بخش دوم)

تعداد نمایش: 819 / تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۶

راهنمای جامع سفر به اوترخت

واحد پول رایج در شهر اوترخت مانند دیگر نقاط کشور هلند از سال ۲۰۰۲، واحد پول اروپایی یعنی euro است که شامل ۸ سکه ۱ ،۲ ،۵ ،۱۰ ،۲۰ و ۵۰ سنت ، دو سکه ۱ و ۲ یورو و هفت اسکناس ۵، ۱۰، ۲۰، ۵۰، ۱۰۰، ۲۰۰ و ۵۰۰ یورو می باشد. در صورت نیاز به تبادل ارز حتما به مراکز رسمی و معتبر مانند دفاتر تبادل ارز در بانک ها و یا فرودگاه و ایستگاه اصلی قطار این شهر مراجعه کنید. همچنین استفاده از دستگاه های خودپرداز اتوماتیک در سراسر شهر رایج و متداول است.

Utrecht economy Utrecht economy Utrecht economy Utrecht economy Utrecht economy

اقتصاد شهر اوترخت بطور گسترده مبتنی بر بخش آموزش و تحقیقات است و وابستگی زیادی به فعالیت انستیتوهای بزرگی دارد که در این شهر در حال فعالیت هستند و بخش کمتری از سرمایه های موجود در شهر در بخش تولید و صنعت قرار گرفته است. شعبه مرکزی بانک Rabobank که یکی از بزرگترین نهادهای اقتصادی کشور هلند بشمار می رود در اوترخت مستقر است. اوترخت نقطه مرکزی شبکه خط آهن کشور هلند (Dutch railroad network) محسوب می شود که یکی از منابع مالی شهر از طریق درآمد های بخش حمل و نقل ریلی می باشد.

Utrecht economy

اوترخت همچنین یکی از شهرهای کشور هلند است که به دلیل داشتن مراکز خرید متعدد و فروشگاه های زنجیره ای بزرگ از شهرت برخوردار است و امروزه نیز روند ساخت مراکز خرید جدید در این شهر ادامه دارد. حتی در آغاز هزاره جدید بخش هایی از کانال های قدیمی شهر با انجام عملیات عمرانی به مراکز خریدی جدید برای شهر تبدیل شده است هر چند تبدیل کانال های شهر به مناطق جدید پیاده روی، بزرگراه و مراکز خرید با مخالفت هایی از طرف گروه های مردمی همراه بوده است و بصورت محدود انجام می شود.Utrecht economy

Utrecht economy

فرهنگ و آموزش

تعدادی از بزرگترین انستیتوهای علمی و مراکز آموزش آکادمیک و دانشگاهی کشور هلند در شهر اوترخت مستقر هستند که مهم ترین آنها دانشگاه اوترخت (Utrecht University) در سال ۱۶۳۶ میلادی تأسیس شده است که بزرگترین مرکز آموزشی کشور هلند با بیش از ۳۰.۰۰۰ دانشجو می باشد. از دیگر مراکز مهم آموزشی در اوترخت باید به  TIAS School for Business and Society ، University of Humanistic Studies ، Hogeschool Utrecht و HKU Utrecht School of the Arts اشاره کرد.

Culture and education Culture and education Culture and education

فضای فرهنگی و هنری شهر اوترخت نیز بسیار فعال است و در این حوزه تنها پس از آمستردام قرار گرفته است. شهر تعداد زیادی سالن های تئاتر و سینما را در خود جای داده است و فستیوال سالیانه Early Music Festival که به موسیقی کلاسیک و همچنین ژانرهای اولیه موسیقی اختصاص دارد در اوترخت برگزار می شود. فستیوال سالیانه و معتبر فیلم هلند (Netherlands Film Festival) نیز در شهر اوترخت برگزار می شود. مطابق یک برنامه فرهنگی که در شورای شهر اوترخت تصویب شده است، روزهای یکشنبه یک گردهمایی بزرگ و هفتگی در این شهر برگزار می شود و هنرمندان آماتور از هر رده سنی آثار هنری خود را در آنجا به نمایش می گذارند و زمینه مناسب برای آشنایی علاقمندان به هنر و استفاده از تجربیات اساتید هنر که در محل حضور دارند فراهم می شود.

Culture and education

تالار موسیقی کلاسیک و بسیار زیبای شهر میزبان کنسرت های کلاسیک و موسیقی آکوستیک است و از بهترین تالارهای موسیقی ساخته شده در قرن بیستم محسوب می شود. اخیراً با اضافه شدن چند تالار موسیقی جدید به این مجموعه مانند تالارهای موسیقی راک و جاز  به یکی از مهم ترین مراکز موسیقی کشور هلند تبدیل شده است.هنر نقاشی یکی دیگر از حوزه های هنری است که در شهر اوترخت بسیار موردتوجه قرار دارد و تعداد زیادی گالری های هنری در این شهر فعالیت می کنند و مدرسه هنر اوترخت (Utrecht School of the Arts) بعنوان مهم ترین مرکز آموزشی هنر در این شهر شناخته می شود. همچنین چندین موزه هنری و تاریخی در اوترخت وجود دارد که بازدید از آنها خواسته علاقمندان به هنر و تاریخ را براورده می سازد.    Culture and education

Culture and education

دسترسی به اوترخت  (قطار)

ایستگاه مرکزی اوترخت (Utrecht Central Station) نقطه مرکزی شبکه حمل و نقل ریلی کشور هلند محسوب می شود و تنها ایستگاه قطار در کشور هلند است که از طریق تمام ایستگاه های قطار موجود در این کشور بطور مستقیم و یا حداکثر یک بار جابجایی قطار، قابل دسترسی است. مسیرهای مستقیم از شهر آمستردام و حتی ایستگاه مستقر در فرودگاه بین المللی آمستردام (Schiphol Airport) بصورت شبانه روزی برقرار است که مدت زمان مسیر ۳۰ دقیقه و قیمت بلیط آن تنها ۸یورو می باشد. مسیرهای داخلی نیز توسط دیگر ایستگاه های شهر اوترخت شامل Utrecht Lunetten ، Vaartsche Rijn ، Overvecht ، Leidsche Rijn ، Utrecht Terwijde ، Zuilen  و Utrecht Vleuten  به خوبی پشتیبانی می شوند. Access to Utrecht whith train

قطار سریع السیر و بین المللی ICE : (InterCityExpress) شهر اوترخت را به شهرهای Frankfurt ، Basel ، Cologne ، Berlin ، Copenhagen ، Prague ، Warsaw ، Zurich ، Munich و Innsbruck متصل می کنند که بلیط های این مسیر از طریق وبسایت  (www.nshispeed.nl)  و (www.db.de)  قابل تهیه و رزرو می باشد.

Access to Utrecht whith train Access to Utrecht whith train

دسترسی به اوترخت  ( اتوبوس و اتومبیل شخصی )

ایستگاه اتوبوس درست در مقابل ایستگاه قطار قرار دارد و پارکینگ اتوبوس های ایستگاه در سمت غربی ایستگاه مرکزی قطار واقع شده است که محل حرکت آنها نیز محسوب می شود و البته اتوبوس ها از سرعتی کمتر نسبت به قطار برخوردار هستند. در صورت تصمیم برای سفر به اوترخت از شهرهایی مثل آمستردام و روتردام توصیه ما به شما خرید بلیط شرکت های اتوبوسرانی Arriva ، Connexxion  و Veolia است.

Access to Utrecht whith car

شهر اوترخت در موقعیتی بسیار خوب از شبکه راههای کشور هلند واقع شده است و دو بزرگراه بسیار مهم و اصلی این کشور (بزرگراه A2 و A12) از شهرهای آمستردام، آرنهم، لاهه، ماستریخت و اوترخت عبور می کنند و در نهایت به کشورهای بلژیک و آلمان متصل می شوند. اگر بوسیله خودرو شخصی به اوترخت سفر می کنید توجه داشته باشید که طراحی خیابان های شهر اوترخت به عمد بگونه ای انجام شده است که تمایل برای استفاده از خودرو شخصی را به حداقل می رساند. برای مثال پیدا کردن جای پارک در داخل شهر می تواند به اندازه مدت زمان مسافرت شما در جاده وقتگیر باشد پس به جای گشتن برای جای پارک به دنبال پارکینگ عمومی باشید که تعدادشان در حاشیه شهر زیاد است و به خوبی با علائم راهنمایی آدرس دهی شده اند.

 

بهترین گزینه برای شما پارک خودرو در یکی از پارکینگ های حاشیه مرکز شهر است که می توانید اتومبیل خود را در یکی از این پارکینگ ها پارک کنید و سپس بوسیله سرویس شاتل رایگان به مرکز شهر بروید و پس از انجام کارهایتان دوباره با اتوبوس به محل پارکینگ برگردید. در بیرون از پارکینگ تعداد جای خالی موجود در پارکینگ بر روی تابلو الکترونیکی نمایش داده می شود و  به معنای تکمیل ظرفیت آن پارکینگ است. هزینه یک شبانه روز استفاده از پارکینگ حدود پنج یورو است (شهریور ۱۳۹۶) که رفت و آمد به مرکز شهر با اتوبوس می باشد. این در حالیست که در مرکز شهر برای هر ساعت پارک باید همین مبلغ را بپردازید که اصلا بصرفه نخواهد بود.

قابل ذکر است که دسترسی دریایی به شهر اوترخت از طریق کشتی های مسافربری اقیانوس پیما امکان پذیر نیست و این شهر تنها یک لنگرگاه صنعتی دارد که دارای یک ترمینال با گنجایش ۸۰.۰۰۰ کانتینر در سال است که اغلب مواد اولیه موردنیاز برای تولیدات صنعتی می باشد. بازدید از این بندر از طریق شرکت در تورهای تفریحی بوسیله قایق امکان پذیر است.

رفت و آمد در شهر اوترخت

پیاده روی در شهر اوترخت بهترین روش گشت و گذار و رفت و آمد در این شهر بخصوص در مناطق مرکز شهر محسوب می شود. بافت مرکز شهر اوترخت بسیار متراکم و فشرده است و براحتی می توانید فاصله بین مکان های دیدنی که در مرکز شهر واقع شده اند را بصورت پیاده طی کنید. در صورت تمایل به استفاده از وسایل نقلیه عمومی در اوترخت توصیه می شود یکی از کارت های اعتباری موسوم به OV-chipkaart را خریداری کنید که مانند یک کارت اعتباری عمل می کند و بوسیله آن می توانید از تمام وسایل نقلیه عمومی شهر در مسیرهای مختلف استفاده کنید. دوچرخه سواری در شهر اوترخت مانند بقیه شهرهای هلند، بسیار متداول است و خیابان های شهر اغلب مملو از دوچرخه هایی است که در مسیرهای ویژه تردد دوچرخه در رفت و آمد هستند. ایستگاه های متعددی برای کرایه دوچرخه در نقاط مختلف شهر تأسیس شده است و اطلاعات مربوط به مسیرهای دوچرخه سواری در شهر در منابع اینترنتی به سهولت یافت می شود.

اتوبوس شهری و تراموا

بعد از پیاده روی بهترین گزینه پیشنهادی برای رفت و آمد در شهر اوترخت استفاده از اتوبوس می باشد. شبکه ای وسیع اتوبوس شهری اوترخت حمل و نقل و جابجایی مسافران در مسیرهای درون شهری را در شهر اوترخت  انجام می دهد. علاوه بر این خطوط درون شهری یک خط ارتباطی تراموا بین مرکز شهر اوترخت  و مناطق حومه شهر شامل IJsselstein و Nieuwegein وجود دارد که روزانه در حال فعالیت می باشد. برای استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی باید بلیط های ویژه این خطوط را خریداری نمایید همچنین بلیط های الکترونیکی موسوم به OV Chipkaart در ایستگاه ها و فروشگاه های معتبر در سطح شهر عرضه می شود.

چشم انداز و مناظر شهری

چشم انداز شهر اوترخت بدون شک در تسلط برج بلند این شهر موسوم به Dom Tower قرار دارد که این برج با ۱۱۲ متر ارتفاع، بلندترین برج ناقوس در کشور هلند محسوب می شود و در واقع بخشی از ساختمان کلیسای تاریخی سنت مارتین است. تا مدت زمانی بسیار طولانی ساخت و ساز برج هایی بلندتر در مرکز شهر اوترخت با مخالت های بسیاری مواجه بود با اینحال اخیراً چند پروژه آسمانخراش در مناطق نزدیک به برج در حال انجام است و بزودی مناظری متفاوت از گذشته از شهر اوترخت را با آسمانخراش هایی بلند و دیدنی شاهد خواهیم بود.  دومین سازه بلند در شهر اوترخت، برج Rabobank Tower است که با ۱۰۵ متر ارتفاع در سال ۲۰۱۰ ساخته شده است و بعد از آن دو ساختمان Kantoortoren Galghenwert و Apollo Residence با ۸۵.۵ و ۶۴.۵ متر بلندترین ساختمان های شهر اوترخت محسوب می شوند.

Utrecht view Utrecht view Utrecht view Utrecht view Utrecht view

از دیگر نمادهای شهر اوترخت باید به کانال آب Oudegracht این شهر مانند بسیاری دیگر از شهرهای کشور هلند اشاره کرد که در کنار مرکز شهر قدیمی و بافت تاریخی شهر اوترخت همیشه موردتوجه گردشگرانی قرار دارد که به این شهر سفر می کنند. کانال Oudegracht یک مسیر پیچ در پیچ در مسیر باستانی رودخانه راین است که در شهر قدیمی اوترخت جریان داشته است. بافت تاریخی شهر اوترخت نیز به میزان بسیار زیادی دست نخورده باقی مانده و توسعه شهر پس از ورود به هزاره جدید حول مرکزیت همین بافت قدیمی انجام شده است بدون اینکه تخریبی در این بخش تاریخی انجام شود. با توجه به پیشینه تاریخی و زمینه مذهبی شهر اوترخت تعداد زیادی مکان های مذهبی و تاریخی در بافت تاریخی این شهر حفظ و نگهداری شده اند که امروزه از جاذبه های دیدنی و گردشگری شهر اوترخت محسوب می شوند.Utrecht view

  گردآوری بطور اختصاصی وب سایت HAROOZ.COM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب های شاخص